Öne Çıkanlar bilgisayarlı kalıp ve tasarım dersleri Genel Başkan Kılıçdaroğlu patibüs İbb Bilecik

Aydın Didim'de mobil banka dolandırıcıları yakalandı

Kemal ETLEÇ (DİDİM POSTASI)

Almanya'da ikamet etmekte olan Y.İ. Didim'de bulunan kendisine ait olan arsayı 19.02.2021 tarihinde 900 bin Euro'ya yine Didim'de ikamet eden E.D. isimli şahsa sattı. Satıştan elde ettiği tüm parayı bankada kendi adına yatırdıktan sonra Almanya’ ya geri dönen Y.İ kendisi yurt dışında iken erkek bir şahısın ilgili bankayı arayarak  kendisinin Y.İ. olduğunu ve telefonunda kayıtlı mobil bankacılıktaki telefon numarasını değiştirmek istediğini söyledi.

Bunun üzerine bankanın verilen yeni numarayı  tanımladı. Tanımlanmanın ardından Y.İ. 'nin hesabından 659 bin Euro'nun 3 farklı ilde  4  farklı şahsa farklı tutarlarda gönderildiği, paranın gönderildiği an, şüpheliler tarafından paranın çekiminin yapıldığı alınan kamera görüntülerinde  tespit edildi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON

Asayiş Büro Amirliğince dosya kapsamında yapılan çalışmalarda olayın şüphelileri tespit edilerek İzmir, Ordu  ve Didim’ de eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Operasyon sonucu, Ordu ilinde M.U., Didim ilçesinde K.G., H.K. ve M.Ç., İzmir ilinde A.U. isimli şahıslar yakalandı. Dosya kapsamında yakalanan şüpheliler gözaltına alındı. Çıkarıldıkları mahkemece M.U., K.G. ve A.U. adli kontrol şartıyla, diğer şahıslar savcılık ifadesi sonrası serbest bırakıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181