Öne Çıkanlar Samsun Tekirdağ Bilecik SÜPERLİG Yoğa eğitmeni

Üniversite sanayi işbirliği için ilk adım atıldı

 Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile Bandırma Organize Sanayi Bölgesi (OSB) arasında bölgede teknik meslek yüksekokulu kurulması için protokol imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir, imza töreninde yaptığı konuşmada, Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Teknik Meslek Yüksekokulu için somut bir adımın atıldığını söyledi.

Üniversitenin üçüncü yılını doldurduğunu belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"Her alanda çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bu kapsamda kamu-üniversite-sanayi iş birliğini sağlamak için de gayret ediyoruz. Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve TEKNOKENT açma planlarımızı önümüzdeki yıl içerisinde hayata geçirmek istiyoruz. Bu konuda da en büyük desteği Organize Sanayi Bölgesi’nden almayı umut ediyoruz. Kamu-üniversite-sanayi ortak çalışma açısından Organize Sanayi Bölgesi'nin içinde de bir yer düşünebiliriz.

Kamu-üniversite-sanayi iş birliği anlaşmalarını çok önemsiyoruz. Sanayiciliğin üniversite ile iç içe olmasını istiyoruz. Sanayiciler yatırım yapacakları yerlerdeki nitelikli işgücü ile altyapıyı çok önemsiyor. Ortaya çıkabilecek bu eksikleri de üniversitemiz ile olan çalışmalarla gidermiş olmayı umut ediyoruz."

Yapılan konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir ve Bandırma Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yakar hazırlanan protokolü imzaladı.

Anahtar Kelimeler:
BandırmaBalıkesir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner146

banner98

banner76