Öne Çıkanlar Osman Arslan trafik sigortası Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Hyundai Assan süt

Mustafa Ercan, Ukrayna Büyükelçisine Muğla Mermerini anlattı

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Bingöl, MUTSO Başkanı Mustafa Ercan, Büyükelçi Yardımcısı Valentyna Khorunzha, Marmaris Ukrayna Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olena Topçu, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Vyacheslav Khomenko ve Gazeteci Olga Budnyk hazır bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Orhan Tavlı, Muğla’nın turizm, tarım ve madencilik alanında büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa Ercan, Muğla’da mermerciliğin önemini ve Muğla’da çıkarılan mermerler hakkında büyükelçiye bilgiler aktardı. Ayrıca Kiev’de yapılan HİLTON KİEV HOTEL’in de mermerlerinin Muğla’dan gönderildiğini söyledi.

Büyükelçi Andrii Sybiha da bundan çok memnun olduğunu, iki ülke arasında ticari iş birliğinin geliştirilmesini söyledi. Bu kapsamda Ukrayna’da yapılacak inşaat projelerinde Muğla Mermerlerinin kullanılması için Ukraynalı müteahhit firmalarla, Muğla’da faaliyet gösteren mermer firmalarının irtibatının sağlanması konusunda çalışacaklarını belirtti.

Ziyarette, Büyükelçi Andrii Sybiha’ya vali Orhan Tavlı tarafından Muğla Beyaz Mermeri üzerine yapılmış Muğla tablosunu hediye etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181