Öne Çıkanlar Fedor Rudin kudret narı Dans ile Diyalog Forza250 Şahin Özen

Nevzat Doğan: Bundan sonra verilecek her görevi onurla yapmaya devam edeceğiz

İZMİT(Kocaeli), () - İZMİT Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 4 yılda yaptıklarını basın toplantısında paylaşırken, yorulmak kelimesini lügatimden çıkardığını belirterek, "Bugün ölsem gözüm arkada kalmaz. Biz hizmet etmekten onur duyduk. Bundan sonra verilecek her görevi onurla yapmaya devam edeceğiz. Ben yorulmak kelimesini lügatimden çıkarttım. Yorulmak yok yola devam" dedi.

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, 4 yılda yaptıklarını düzenlediği basın toplantısıyla paylaştı. Nevzat Doğan, İzmit'i marka bir şehir haline getirmeye çalıştıklarını belirterek, "İzmit halkının desteğiyle klasik belediyecilik kalıplarının dışına çıkarak, uluslararası anlayışta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Geride bıraktığımız ikinci dönemimizin hizmetlerle dolu dört yılını size anlatırken söyleyecek çok şeyimiz var ama tek cümle ile özetlemeye çalışırsak İzmit'i dünya da tanınan marka bir şehir haline getirmeye çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Geride bıraktığımız ikinci dönemin 4 yılının her gününde İzmit'in geleceği için büyük ve önemli adımlar attık. Yaptıklarımızı anlatmaya kelimeler yetmeyebilir" dedi.

Kaynakları israf etmediklerini söyleyen Doğan, "İzmit Belediyesi; kaynakları israf etmeyen hizmeti, insana, zamana ve şehrin geleceğine saygıyı esas alır. Yalnızca şehrin altyapı hizmetleriyle değil, aynı zamanda şehirde yaşayan herkesin, aidiyet duygusunu yüceltici, şehriyle gurur duyan bir atmosferi oluşturacak çalışmaları kararlı, adil ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirir. Ekonomik kararlılıkla büyümeye başladık. 20 yıldır işçisine borçlu belediye imajını ortadan kaldırdık. Çalışanına ve esnafına borçsuz bir belediye olmanın gururunu yaşıyoruz. 60 milyon liralık belediye bütçemizi 255 milyon liraya yükselttik. Geçmişten gelen borç yapısını da yapılandırdık. İşçi, esnaf ve tüccar alacakları ödendi. Sarbaş ve Bakaş şirketlerini vergi borcu dahi olmayan, kasasında parası olan şirketler haline getirdik. Önceki yıllardan kalan borçları ödemiş olduk ve 3 yıl içerisinde devlete vergi borcu olmayan bir kurum haline gelmesini sağladık. 70 milyon lira borcu 40 milyon liraya indirdik. Halkla iç içe, interaktif yönetim anlayışı gereği makamda değil, sokakta belediyecilik yapıyoruz. Hafta da iki gün düzenli olarak başkan yardımcılarımız, daire müdürlerimizle mahallelerimize giderek adım atmadık cadde sokak bırakmıyoruz. Böylelikle hem ihtiyaçları tespit ediyor, hem de yapılanları yerinde görüyoruz. Böylelikle bir çok kararı halkımızla birlikte veriyoruz" diye konuştu.

'YORULMAK NEDİR BİLMEM'
Başkan Doğan en büyük amaçlarının şehre en güzle hizmetleri yapıp bırakmak olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
"Kurumlarla arası en iyi belediyelerden biriyiz. Büyükşehir Belediyemiz ile de ilişkimiz çok iyi. Birlikte ortak projeler yapıyoruz. İbrahim Başkanımızla da aramızda abi kardeş ilişkisi vardır. Bizlerin ortak gayesi halkımızı en iyi hizmeti sunmaktır. Bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Vaat ettiğimiz projelerin yüzde 90'dan fazlasını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Şehrimiz yaptığım çalışmalar ile yarınlarda çok daha güzle olacak. Milletimizin başının öne eğdirecek bir yanlışımız olmadı olmaz da. Bütün vatandaşlarımızı gönülden sevip hakkını hukukunu koruduk. Rantçılara fırsat vermedik. Milletin kuruşunu yine millet için harcadık. İzmit'in Kocaeli'nin, hukukunu her platforma koruduk. Avrupa Konseyi Yerel Yönetimler Kongresi'nde de yaptığım konuşmalarla ülkemin, milletimin hakkını, hukukunu en iyi şekilde korudum. Ben yorulmak kelimesini lügatimden çıkarttım. Yorulmak yok yola devam. Biz her zaman teşkilatçı olduk ve teşkilatların içinden geldik. Bizim makam mevki hırsımız hiç olmadı, şimdi de yok. Biz bu hizmetlerimizi vefa duygusuyla yaptık. Bugün ölsem gözüm arkada kalmaz. Biz hizmet etmekten onur duyduk. Bundan sonra verilecek her görevi onurla yapmaya devam edeceğiz. Ben yorulmak kelimesini lügatimden çıkarttım. Yorulmak yok, yola devam"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner77

banner98

banner76