Öne Çıkanlar Fedor Rudin kudret narı Dans ile Diyalog Silivri Şahin Özen

'Şakrak Güzel Gelecek' çocuklarla buluştu

ÇOCUK kitabı serisi Şakrak'ın Gebze konulu 4'üncü kitabı 'Şakrak Güzel Gelecek' Gebze'de 3'ncü sınıf öğrencilerine dağıtıldı. Şakrak'ın Gebze maceralarının konu edildiği kitap, görme engelli çocukların da okuyabilmesi için Braille alfabesinde de yazıldı.

Yazar Ayşegül Kara Zorlu'nun eseri 'Şakrak Güzel Gelecek' isimli ve Gebze konulu kitabın tanıtımı için Gebze Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Kitap tanıtımına Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Albayrak, kitabın yazarı Ayşegül Kara Zorlu, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Şakrak'ın maceralarının anlatıldığı kitap serisinin 4'ncüsü olan 'Şakrak Güzel Gelecek' kitabı, Şakrak'ın Gebze'deki maceralarını anlatıyor. Gören Eller Eğitim programından bir çocuğun konu alındığı 'Şakrak Güzel Gelecek' kitabı Gebze'deki tüm 3'üncü sınıf öğrencilerine hediye edilecek.

GÖREN ELLER UNUTULMADI
'Şakrak Güzel Gelecek' kitabı hazırlanırken görme engelli çocuklar da unutulmadı. Darıca'da bulunan ve tüm Gebze'deki çocuklara eğitim hizmeti veren Barış İlkokulu tarafından, 'Gören Eller' eğitim programına katılan çocuklar için, 'Şakrak Güzel Gelecek' kitabını Braille alfabesi ile onların da okuyacağı şekilde hazırlandı. Programın eğitmenleri görme engelli çocukları unutmadıkları için Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve kitabın yazarı Ayşegül Kara Zorlu'ya teşekkür etti. Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, 'Gören Eller' eğitim programına katılan çocuklara onların okuyabilecekleri Braille alfabesi ile yazılmış kitabın yanı sıra ayrıca öğretmenleriyle birlikte binebilecekleri çift kişilik bisikletlerden hediye etti. Gören Eller sınıfı öğrencilerinin gerçekleştirdiği dans gösterisi büyük beğeni kazırken, seslendirdikleri şiirle salonda duygusal anlar yaşandı.

DÜNYA ÇOCUKLARI GEBZE'Yİ TANIYACAK
Kitabını tanıtan Ayşegül Kara Zorlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker'e eğitime ve çocuklara verdiği değer için teşekkür ederek, "Burada geleceğe, çocuklara yatırım yapan bir başkanla birlikteyiz bu bizler için çok önemli. Şakrak kitabımız bildiğiniz gibi bir seri ve bu serinin 4'üncü kitabı olan 'Şakrak Güzel Gelecek' kitabı Gebze'de geçiyor. Bu sayede Gebze, tüm dünya çocukları tarafından tanınacak" dedi.

SİZLERİN DE EMEĞİ VAR
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker çocuklara bol bol kitap okumaları öğüdünde bulunarak, "Geçen sene tüm okullarımızda Şakrak kitabımız dağıtıldı. Bu sene gerçekleştirdiğimiz çalışmayla Şakrak kitabımız Gebze'yi anlatıyor. Her şey siz değerli çocuklarımız için. Hazırladığımız bu kitabımızda görme engelli çocuklarımızı da unutmadık hem onların okuyabilecekleri Braille alfabesi ile hazırladık, hem de sesli olarak da onlar için hazırlanacak. Şakrak kitabımız sayesinde tüm dünya çocukları Gebze'yi tanıyacak. Bunda sizlerin de emekleri var. Çünkü siz Şakrak'ı çok sevdiniz ve 4'ncüsü bu sayede çıktı. Ben hepinize haytanızda başarılar diliyorum, sizleri seviyoruz" diye konuştu.

5 BİNİNCİ ÜYEYE HEDİYE BİSİKET
Konuşmaların ardından Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker kitabın yazarı Ayşegül Kara Zorlu ve Gören Eller sınıfının öğretmenlerine çiçek takdim etti. Gebze Belediyesi Kütüphane Müdürlüğünün organizasyonluğunda gerçekleşen kitap tanıtım programında Gebze Belediyesi kütüphane müdürlüğüne üye olan 5 bininci üyeye kütüphane üye kartı ve bisiklet hediye edildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner77

banner98

banner76