Öne Çıkanlar plastik şişe kapağı Nuri Pakdil Cengiz Göllü Cesar Grup Ümraniyespor Novgorod

10-16 Mayıs Özel Gereksinimli Bireyler Haftası

BİLECİK (AA) - Bilecik Özel Eğitim Okulları tarafından "10-16 Mayıs Özel Gereksinimli Bireyler Haftası" dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Salonu'nda, özel gereksinimli öğrenciler tarafından şiirlerin okunmasının ardından ritim grubu, Ateş Böcekleri ve Arı rontları, okul korosu, semazen ile halk oyunları gösterileri sunuldu.

Büyük beğeni toplayan gösterilerinin ardından konuşan Vali Bilal Şentürk, çocukları tebrik etti.

Öğrencilerin özel çocuklar olduğunu vurgulayan Şentürk, "Sizler sadece aileleriniz için değil, hepimiz için özelsiniz. Düzenlemiş olduğunuz etkinliklere katılmak bizler için mutluluk kaynağı. Hakikaten duygulu ve içten güzel bir gösteri sergilediniz. Sadece gün ve haftalarda değil hayatın her aşamasında ve noktasında sizleri görmek istiyoruz. Siz ailenizin çocukları değilsiniz, toplumun çocuklarısınız. Sizi seviyorum." dedi.

Bilecik Özel Eğitim Okulları Müdürü İbrahim Aydoğar da okullarda temel yaşam becerilerini geliştirme, topluma uyumlarını sağlama, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla eğitim verildiğini belirtti.

Etkinlik, Vali Şentürk, Vali Yardımcısı Rahmi Köse, İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal, İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ve daire müdürlerinin çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle sona erdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner146

banner182

banner198

banner76

banner181