19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

KOCAELİ (AA) - Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100. yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Vali Aksoy, mesajında, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. yıl dönümünü, büyük bir coşkuyla kutlamanın mutluluğu içinde olduklarını belirtti.

Büyük zafere giden yolda ilk adımın atıldığı bu anlamlı günde, gençlere en iyi dilekleri sunduğunu aktaran Vali Aksoy, "19 Mayıs, vatanımızı işgal eden düşmanlara karşı, Atatürk’ün önderliğinde başlatılan milli mücadelenin başlangıç tarihidir. 19 Mayıs, istiklal ve hürriyet umutlarının inanca dönüştüğü, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve parlak bir geleceğe kavuşma azminin ve kararlılığının güçlendiği günün adıdır." ifadesini kullandı.

Vali Aksoy, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun’a çıkmasının, millet olarak varlığı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderi değiştiren ve milletin yolunu aydınlatan tarihi bir adım olduğunu belirtti.

Samsun’dan alevlenen özgürlük ateşinin, Anadolu’nun dört bir tarafına umut ışığı olduğuna işaret eden Vali Aksoy, Türk Milleti’nin yokluklar ve imkansızlıklar içerisinde tükenmeyen gücünü, kudretini tüm dünyaya ispatladığı ve gür sesi ile yankılar uyandırdığı önemli bir gün olduğunu bildirdi.

-" Bu vatan, bu bayrak, bu bayram sizindir ve sizlere emanettir"

Vali Aksoy, bu yönüyle 19 Mayıs'ın, bağımsızlık adına bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "Kurtuluş Savaşı ve Cumhuriyet’in ilanı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin tarih sahnesinde güçlü bir biçimde yerini almasının yolunu açmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti yaşatmak ve korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur. " değerlendirmesinde bulundu.

Gençlere seslenen Vali Aksoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu büyük bayramı sizlere armağan ederek, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, temel ilkelerinin ve Türk Milletini ayakta tutan tüm değerlerin korunması, kollanması ve savunulması görevini sizlere vermiştir. Sizlerin umutla parlayan gözlerinizde, coşkuyla çarpan kalplerinizde, aydınlık yüzlerinizde, Kurtuluş Savaşımızı zaferle taçlandıran irade, kararlılık ve inancı görüyoruz. Sizler, ecdadınızdan aldığınız ilhamla Türkiye Cumhuriyeti’ni aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıracak çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahipsiniz. Türkiye’nin müreffeh yarınları için umudumuz ve en büyük gücümüz sizlersiniz. Bu büyük sorumluluğun bilinciyle daha çok çalışarak ülkemize ve milletimize faydalı bireyler olmaya gayret etmelisiniz. Bu vatan, bu bayrak, bu bayram sizindir ve sizlere emanettir. Sizleri seviyor, sizlere güveniyor ve sizlerle gurur duyuyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve değerli Kocaelililerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181