Öne Çıkanlar Best Business Awards Karamürselbey Eğitim Merkezi Komutanlığı çiftçilere destek Hasat Bayramı Fatih Kuru

Balıkesir'de Turizmde Ortak Akıl Çalıştayı

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Havran ilçesinde Turizmde Ortak Akıl Çalıştayı yapıldı.

Havran Belediyesi Kültür Merkezinde Edremit Körfezi Turizm Platformu tarafından düzenlenen çalıştay, sivil toplum kuruluşları, kaymakamlıklar, belediyeler, turizm dernekleri, ticaret odaları ve kalkınma ajansının katılımıyla gerçekleşti.

İl Kültür Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, burada yaptığı konuşmada, turizmde bütünselliğin önemine dikkati çekerek, "Edremit olarak ayrı çekerseniz, Havran olarak ayrı çekerseniz çok bir şey olmaz çünkü ben Ayvalık'ta bir turizmci olsam, Havran'daki Kocaseyit'e o turistleri getirir ve burada kültür gezisi yaptırırım. Kazdağları'na götürür orada bir doğa gezisi yaptırırım. Ayrıca Edremit'te turizmci olsam Ayvalık içindeki o tarihi yerleri, Ayvalık'ın doğal güzelliklerini içerir gezi yaptırırım. Bunu bu şekilde değerlendirdiğiniz zaman bir destinasyonu sağlamış olurum." diye konuştu.

Havran Kaymakamı Şeref Aydın da turizmin sürdürülebilirliği için turizmi çeşitlendirmeleri gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Biz bunu yaptığımız zaman hem burayı ziyaret eden turistler azami ölçüde memnun kalmış olur hem de bu turizm pastasından daha geniş bir kesim faydalanmış olur. Ben inanıyorum ki, bugün buradaki çalıştay bu anlamda da güzel fikirler ortaya çıkaracak, güzel sonuçlara vesile olacak. Kurulmuş olan turizm platformu çok önemli. Platformun özellikle özel sektör ve kamu sektörü arasında hem bir koordinasyon, köprü görevi görmesini istiyorum hem de biz kamu görevlileri üzerinde de adeta bir baskı aracı olmasını arzu ediyorum."

Çalıştaya katılan sektör temsilcileri de bölgedeki turizmin 12 aya yayılıp sürdürülebilir olmasını sağlamak için bireysel hareket etmek yerine ortak etkinlikler düzenlenmesinin daha sağlıklı olacağı görüşünde birleşti.
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner146

banner182

banner193

banner76

banner181