Öne Çıkanlar tedavi Kuala Lumpur ibret Samsun kedi yavrusu

Bilecik Ertuğrul Gazi Camisi yıkılarak yeniden yapılacak

BİLECİK (AA) - Bilecik'teki Ertuğrul Gazi Camisi'nin risk altında bulunması nedeniyle yıkılacağı bildirildi.

İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamada, Gazipaşa Mahallesi'nde 1971 yılında yapılan ve bugüne kadar ibadete devam edilen Ertuğrul Gazi Camisi'nin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından riskli bina olarak belirlenerek kentsel dönüşüm kapsamına alındığı kaydedildi.

Caminin yıkılması kararının alındığı ve bugün kılınacak cuma namazından sonra ibadete kapatılacağı bildirilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

''Türkiye Diyanet Vakfına ait cami mütevelli heyeti kararı doğrultusunda ve yasal süresi içerisinde yıkılarak Bilecik İl Müftülüğü organizesinde, Türkiye Diyanet Vakfı Bilecik Şubesi tarafından ek projeye uygun olarak yeniden inşa edilecektir. Şehrin merkez camisi konumunda olacak cami bünyesinde Kur'an kursu, eğitim merkezi, şadırvan, iş yerleri ve çay ocağı bulunacaktır. Cami 750 cami içi, 650 cami dışı musalla cemaati olmak üzere toplam 1400 cemaat kapasitesine sahip olacaktır. İnşasının belirli bir kısmı bir vatandaşımız tarafından karşılanacak olan caminin hayırsever vatandaşlarımızın da desteğine ihtiyacı olacaktır.''

Anahtar Kelimeler:
BilecikCami

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner146

banner98

banner76