Öne Çıkanlar EİB Rakoczi Müzesi Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk verimlilik ödülü halk müziği konseri

Edirne'den kısa kısa

EDİRNE (AA) - Süloğlu Kaymakamı Ali Açıkgöz, Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan'ı ziyarete etti.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, ziyarette, ilçedeki sağlık hizmetleriyle ilgili konular görüşüldü.

Sağlık Müdürü Kalkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Kaymakam Açıkgöz'e teşekkür etti.

Açıkgöz de Kalkan'a çalışmalarında başarı diledi.

- Kaymakam Güngör'ün köy ziyareti

Meriç Kaymakamı Ekrem Güngör, ilçeye bağlı Yakupbey köyünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kaymakam Güngör, köy muhtarı Gürol Aracı ve beraberindeki heyetle köyü gezerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Köy sakinlerinin istek ve önerilerini de dinleyen Güngör, köyün ihtiyaçlarının karşılanması çalışma başlatılacağını kaydetti.

- Güneş enerjisiyle çalışan kurutma makinesi tasarladılar

Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Türkyılmaz ile Artun Aksoy’un "UV-IR Işınları Kombinasyonu Kullanarak Güneş Simülasyonu ile Gıda Kurutma Makinesi Prototipi Üretimi" AR-GE çalışması KOSGEB destekleriyle sanayi üretimine kazandırıldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, sanayide önemli eksiği tamamlayan proje yine KOSGEB Edirne Müdürlüğünün Avrupa İşletmeler Ağı (EEN) COSME projesi kapsamında patent almaya hak kazandı.

Doç. Dr. Murat Türkyılmaz, ekolojik tarımın bir parçası olarak güneşin gönderdiği ışınlarının kurutma makinesi içerisinde yerleştirilmesi ile tarım ürünlerinin doğal yollardan kurutulmasını sağladığını belirterek, "Ürünlerin raf ömrünün uzatılması, insan sağlığının korunması amacıyla hastalıklara neden olan kimyasal kalıntıyı en aza indirecek bir cihaz üretildi. Bu kapsamda küçük/orta ölçekli çiftçinin de ulaşabileceği taşınabilir güneş simülatörü ile ekolojik tarımın desteklenmesi sağlanacak." ifadelerini kullandı.

- TREPAŞ'tan borcu olanlara uyarı

Trakya Elektrik Perakende Satış A.Ş. (TREAŞ) elektrik borcunu ödemeyen abonelerin hafta sonu dahil olmak üzere elektrik kesim işlemi uygulanacağını bildirdi.

TREPAŞ'tan yapılan açıklamaya göre, şirkete elektrik borcunu ödemeyen tüketicilerin Tüketici Hizmetleri Yönetmeliği gereğince Dağıtım Şirketi tarafından hafta sonu elektrikleri kesilecek.

Açıklamada, elektrik fatura borcu olan müşterilerin mağduriyet yaşamamaları için en kısa süre içerisinde fatura borçlarını ödemeleri gerektiği belirtildi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner194

banner146

banner182

banner198

banner76

banner181