Öne Çıkanlar 3 tır insani yardım malzemesi Şahin Cılız milli eğitim Balıkesir Tabip Odası Bursa

"Aydın'da normalleşmek istiyorsak kurallara uyacağız"

Kazım YÖRÜKÇE (AYDIN SES)

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan iller bazında Koranavirüs vaka sayıları haritasında Aydın'ın 100 binde 37.71 olduğu görüldü. Geçen haftaya göre vaka sayılarında artış olması, normalleşme süreciyle ilgili endişelere yol açtı.

"AYDINLILAR DUYARLIDIR"

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, vatandaşları uyarırken kritik nokta ile ilgili endişelenecek bir durum olmadığını söyledi. Aydın’da normalleşmeye geçilebilmesi için herkesin üzerine görevler düştüğünü belirten Vali Aksoy, “Normalleşme süreci Aydın halkının COVID-19 kurallarına uyup uymadığına bağlı. Kurallara uyulması sadece polis veya jandarmanın denetimleriyle sağlanabilmesiyle mümkün değil. Vatandaşlarımız her zaman kurallara uyulması noktasında en üst düzeyde özen gösteriyor. Fakat normalleşmenin konuşulduğu bu dönemde kurallara uymaya özen gösterip vaka sayılarını azaltmamız gerekiyor. Çağrımız, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun belirlediği kurallara uyulmasıdır” dedi.

"KRİTERLER HENÜZ BELLİ DEĞİL"

Normalleşme surecine geçilecek illerle ilgili kriterlerin henüz belirlenmediğini ifade eden Vali Aksoy, asıl önemli olan noktanın bulunulan konumdan daha aşağıya vaka sayılarını düşürebilmek olduğunu söyledi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181