banner230
Öne Çıkanlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Yenice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Petlas Motorsport okul güzelleştirme Yenice
banner231

Batman'da Vali Şahin, 'değişime atılan kararlı imza'yı anlattı

BATMAN (İGFA) - Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Batman Belediyesi'nin bir yıllık çalışmalarını “Değişime Atılan Kararlı İmza” tanıtım programıyla anlattı. Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen programda, bir yılda yapılan yatırım ve projeleri gösteren tanıtım filmi sonrasında açıklamalarda bulunan Vali Şahin, “Tüm çabamız Batmanlıya hakkının verilmesini sağlamaktır” dedi. 

Batmanlı'nın hakkını Batmanlı'ya verebilmek için uğraştıklarıı kaydeden Şahin, "Biz yeni, genç bir şehiriz. 1940’lı yıllarda ilk petrolün bulunmasıyla beraber 17 haneli İluh’tan büyüyen, gelişen bir şehir; hele ilk 40 yılı gerçekten inanılmaz hızlı olmuş fakat 1990’ların başına gelindiğinde o baş döndürücü büyüme, hızlı gelişme maalesef duruyor ve o yıllar kayıp yıllar” dedi.

Kentte hizmette kaybedilen yılları kazanmanın mücadelesini vermek zorunda olduklarını dile getiren Şahin şehirde terörün bittiğini fakat şehrin sorunlarının bitmediğini söyledi. "En önemli sorunumuz işsizlik" diyen Vali Şahin, "Ekmeği büyüteceğiz, iş imkanlarını artıracağız ki geleceğe umutla bakabilelim. Sanayiyi geliştirmek için, organize sanayi başta olmak üzere her platformda çalıştık. Organize Sanayi bölgesinde ben geldiğimde bin 400 dekarlık bir alanda 5 bin 800 istihdam vardı. Biz şu anda 7 bin istihdama ulaştık. İnşaatı devam eden sanayi tesisleri bittiğinde 10 bin olacak. Son genişletme çalışmaları da bittiği zaman 25 bin istihdamı sadece organize sanayi kendi başına sağlayacak. Tekstili geliştirmek için çalışıyoruz. Şu anda tekstilde Batman’da 25 bin istihdam aşındı, 30 bine doğru gidiyor. Besicilik konusunda da Batman mesafe kat edecek" dedi. 

Öte yandan Hasankeyf ilçesinde de bir takım projelerin hayata geçirileceğini anlatan Şahin, salgın konusunda da sıkı tedbirlere başvuracaklarına işaret etti. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181