Öne Çıkanlar bilim teknoloji Göçmen Balıkesir Ahmet Kırman

Büyük Zaferimiz 99 yaşında

(İGFA) - Türk Milleti'nin küllerinden doğuşunun Büyük Zafer'le taçlandırıldığı 30 Ağustos, 99 yaşında.

Büyük Taarruz'un Dumlupınar'da Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin kazanılmasıyla sonuçlandırıldığı gün ile birlikte Mustafa Kemal Paşa'nın birliklere 'Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir İleri' emrini verdi.

27 Ağustos'ta Afyonkarahisar, 30 Ağustos'ta Kütahya'nın kurtuluşunu 1 Eylül'de Emet ve Tavşanlı'nın kurtuluşları izledi. 9 Eylül'de İzmir'de Yunan Ordusunu denize döken Türk ordusu, Mustafa Kemal Paşa'nın emrini büyük bir başarıyla yerine getirdi.

Milli Savunma Bakanlığı, "Türk Silahlı Kuvvetleri Günü" etiketiyle sosyal medyadan yaptığı paylaşımında, "Mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerimizi ve onun kahraman personelini saygıyla selamlıyor; Atatürk’ü, şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz" mesajını verdi.

Mazisi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerimizi ve onun kahraman personelini saygıyla selamlıyor; Atatürk’ü, şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize sağlıklı ve mutlu uzun ömürler diliyoruz.#TürkSilahlıKuvvetleriGün

İGFA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181