Öne Çıkanlar Bilecik Bursa Samsun Sakarya Kocaeli

Gebze’ye, İstanbul Büyükşehirden  başkan yardımcısı

Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz seçim sonrası ilk başkan yardımcısı olarak meclis üyesi SedatÇelik’i atamış böylelikle geçen dönemden görevde hiçbir başkan yardımcısı kalmamıştı.

Zinnur Büyükgöz’ün teknik başkan yardımcısı olarak İstanbul Büyükşehir belediyesinde görev yapan Yusuf Burkut’a görev vereceği öğrenildi.

Teknik başkan yardımcısı olarak Gebze belediyesinde görev yapacak olan Yusuf Burkut’ın en kısa zamanda Gebze’ye gelerek göreve başlayacağı öğrenildi.

YUSUF BURKUT KİMDİR?

Yusuf Burkut, 24 Eylül 1979 yılında Konya’da doğdu. İlk ve orta tahsili sonrasında lise eğitimini Konya Lisesinde tamamladı. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama bölümünü bitirdi. 2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Müdürlüğünde çalışma hayatına başladı. Sırası ile 2004-2010 yılları arasında Şehir Planlama Müdürlüğünde şehir plancısı, 2010-2012 yılları arasında Planlama Müdürlüğünde şef ve 2012-2014 yılları arasında ise Şehir Planlama Müdürlüğünde müdür yardımcılığı görevlerini yaptı. 04 Temmuz 2014 tarihinden itibaren Şehir Planlama Müdürlüğü görevini yürütmektedir. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi - Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalında “Kentsel Dönüşüm Projelerinde Sosyal Yapı İlişkisi” konu başlıklı yüksek lisans tez çalışmasına devam etmektedir. Yusuf Burkut, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler:
Yusuf Burkut

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner188

banner146

banner182

banner187

banner76

banner181