Öne Çıkanlar teknoloji Bilecik jandarma polis Bursa

İYİ Partili Ekrem Demir: İpsala, Keşan, Meriç ve Uzunköprü ilçeleri “afet bölgesi” ilan edilerek çiftçinin zarar ziyanı karşılanmalıdır.

12 Ekim salı günü Sabaha karşı şiddetli bir şekilde meydana gelen dolu yağışının Edirne'deki Çeltik üreticisine verdiği zarar ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Edirne İl başkanı Ekrem Demir şunları söyledi

Yetkilileri bilgilendirme adına kamuoyuna duyurumuzdur.

Zor durumda olan Trakya çiftçisini bu kez de dolu vurdu.

12 Ekim 2021 Salı günü sabaha karşı düşen şiddetli dolu yağışı Edirne’de çeltik üreticisinin canını yaktı. Bölgemizde daha önce yapmış olduğumuz çalışmalardan almış olduğumuz bilgilere istinaden başak halinde topraktayken yine dolu düşmüştü.Doludan oluşan mantar hastalığı nedeniyle verimin düşük olacağı çiftçimiz bizlere bildirmişti.

İktidar bu olayı “oldu bittiye getirilerek” açıklanan çeltik fiyatlarında bunları görmemezlikten gelmiştir.

Her zamanki gibi bedeli üreticinin sırtına kalmıştır.

Bu mağduriyeti yaşayan çiftçilerimize bugün bir yenisi daha eklenmiş oldu.Sahadan almış olduğumuz bilgilere göre dolunun düştüğü alan yaklaşık 25-30 bin hektar arazi ve bu arazilerde %50 ile %80 arasında zarar var.

Buradan yetkililere sesleniyorum.

Edirne İli İpsala,Keşan,Meriç ve Uzunköprü ilçelerinde çeltik ekili alanlara vuran dolu zararları bir an önce tespit edilerek bölge “afet bölgesi” ilan edilerek çiftçinin zarar ziyanı karşılanmalıdır.

İktidar sigorta şirketlerini savunacağına vatandaşın yanında olmalıdır.

Çeltik üreticilerinin içerisinde bulunduğu mağduriyetin takipçisi olacağımızı buradan beyan ederek Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gereğinin yapılması için her türlü girişime bulunacağımızı ifade etmek isterim.

Geçmiş olsun İpsala.

Geçmiş olsun Uzunköprü.

Geçmiş olsun Meriç.

Geçmiş olsun Keşan.

Büyük geçmiş olsun Edirne.

Saygılarımla

Ekrem DEMİR

İYİ Parti Edirne İl Başkanı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181