banner230
Öne Çıkanlar Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan Yenice Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Petlas Motorsport okul güzelleştirme Yenice
banner231

İzmir Bergama’da kırmızı çizgiler çekildi

İZMİR (İGFA)- Trafikte yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek üzere tüm yurtta başlatılan farkındalık günü için Bergama Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı boya ekipleri tarafından yaya geçitleri yeniden boyanarak, orta kuşağı kırmızı çizgi için hazırlandı. Yaya geçidinin önceden hazırlanan orta kuşağına 'Kırmızı Çizgi' çekilip, sürücülere bilgilendirme broşürü dağıtıldı.

ÖNCELİK CANDIR

Bu uygulama ile sürücüler için yaya önceliği’nin önemine dikkat çekilmeye çalışıldığını belirten Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, her geçen gün yaya önceliğine duyarlılığın Bergama genelinde de arttığını söyledi. "Her bir sürücümüz yaya geçişlerine gelirken yavaşlamalı ayağını yaya geçidine atan ve kaldırımdan inen birisini gördüğü anda aracını durdurmalıdır" diyen Başkan Koştu, "Sürücülerimizin yaya öncelikli bir noktaya geldiğinde araçlarını yavaşlatmasını ve yaya görürlerse yayanın geçmesine müsaade etmelerini istiyoruz. Unutmayalım öncelik candır, canı taşıyan insandadır" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181