MARBLE Doğaltaş Fuarı ertelendi

Sektörel Fuarlar içerisinde Ülkemizin yüz akı, Doğaltaş ve Teknolojileri konusunda Ülkemiz ihracatına büyük ölçüde katkı sağlayan; sektöründe dünyanın üç büyük fuarından biri kabul edilen İzmir MARBLE Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, Çin’den tüm dünyaya yayılan corona virüs salgını sonrasında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından ileri bir tarihe ertelendi.
İzmir MARBLE Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 1-4 Nisan 2020 tarihlerinde 26. kez dünyanın dört bir tarafından ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyordu.
İzfaş Marble Danışma Kurulu Toplandı
2 Mart 2020 Pazartesi günü tarihi İzmir Havagazı fabrikasında toplanan Marble Danışma Kurulu Toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER Başkanlık yaptı. Ege Maden İhracatçı Başkanı Mevlüt KAYA, İstanbul Maden İhracatçıları Başkanı Aydın DİNÇER, Tüm Mermer Makine Üreticileri Birliği Başkanı İbrahim ALİMOĞLU, İzfaş Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, Sektör Temsilcilerinin yer aldıkları toplantıya; Bölgesel Sektör Dernekleri’de katılım sağladılar.
Muğla’lı Mermerciler adına söz alan Muğla Mermerciler Derneği Başkanı Mustafa ERCAN; Dünyada marka olmuş olan Marble Fuarında uzun yıllardır danışma kurulunda yer aldığını söyledi. Dünyayı etkileyen Corona salgını sebebiyle yurt dışından ziyaretçilerin gelemeyeceği gerçeğini vurgulayarak Fuarın İzfaş’ında uygun göreceği Haziran veya Eylül ayına ertelenmesi hususunda görüş bildirdi.
4 kurum Sağlık Bakanı Koca’yı ziyaret etti
Ankara’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile bir araya gelen İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı, Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, TÜMMER Başkanı İbrahim Alimoğlu ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Aydın Dinçer, Marble Fuarı’nın ertelenme kararı ile görüşmeden ayrıldılar.
Sağlık Bakanlığı’nın corona virüsün boyutlarının her geçen gün arttığı ortamda MARBLE Fuarı’nın düzenlenmesini doğru bulmadığını dile getiren Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, “Hem toplumun, hem sektörün beklediği bir karar ortaya çıktı. MARBLE Fuarı’nın ne zaman düzenleneceği ile ilgili Sağlık Bakanlığı ile istişare halinde İZFAŞ Yönetim Kurulu yeni bir tarih belirleyecek. Erteleme kararını üyelerimize duyurduk. Bu karar sektörün tüm paydaşlarına hayırlı olsun” diye konuştu.
Çin’de 16-19 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’da 6-9 Haziran 2020 tarihlerine ertelenmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181