Öne Çıkanlar Yenilenebilir Enerji Raporu 2019 Hayat Boyu Öğrenme Protokolü Alperen ocakları Alternatif Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Ebru Taşçı Firuzbay Tekirdağ

Mardin'e Coğrafi Bilgi Sistemi gelecek

MARDİN (İGFA) - Kent A.Ş Toplantı Salonunda yapılan aylık AYKOME toplantısına Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Murat Süzen’in yanı sıra Artuklu, Ömerli, Mazıdağ, Kızıltepe belediye başkanları, daire başkanları, Karayolları, MARSU, DEDAŞ, Akmercan ile diğer kurum yetkilileri katıldı.

Genel Sekreter Murat Süzen, toplantının açılış konuşmasında, Coğrafi Bilgi Sistemi'ni Mardin’e kazandıracaklarını belirtti.

Murat Süzen, Vali ve Büyükşehir Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda kent genelinde altyapı çalışmaları başta olmak üzere birçok alanda hizmet atağı başlatacaklarını ifade ederken, “ Kent genelinde yapılacak altyapı çalışmaların öncesi kurumlar arası koordinasyonumuz daha iyi olacak. Artık Mardin’de alt yapı gibi bir sorun ile karşılaşmak istemiyoruz. Bu ayın sonunda Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanı içerisinde bulunan cadde ve yolların asfaltlanması için ihaleye çıkılacak. İhalenin ardından geniş kapsamlı bir asfaltlama sezonu bizi bekliyor. Yetkili kurumlarla birlikte doğalgazı tüm ilçelerimize götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Konuşmanın ardından Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, daire başkanlığının iş ve işlemleri ile ilgili genel bilgi verdi. 24.12.2020 tarihli koordinasyon merkezleri yönetmenlik değişikliği ile ilgili bilgilendirme yapıldı. Altyapı yatırımları yapan kamu kurum ve kuruluşlarının 2021 yılı yatırım öngörüleri görüşüldü. AYKOME’nin genel durumu değerlendirildi. 

Toplantıya katılan Artuklu, Ömerli, Mazıdağ, Kızıltepe belediye başkanları da kendi ilçeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı.

 

 

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181