Öne Çıkanlar Keşif Samsun arya Cankurtaranlar İddia

Katırcıoğlu Öncüpınar Sınır karakolunda

Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kilis Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığını ziyaret etti.

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanı ve Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kilis Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığını ziyaret etti. Ziyarette Kilis Milletvekili M. Hilmi Dülger ve AK Parti İl Başkanı İzzet Toprak eşlik etti. Katırcıoğlu, Karakol ziyaretinde sınır hattını gözetleyerek, Afrin Operasyonu hakkında bilgi aldı.

Katırcıoğlu, Öncüpınar 4. Hudut Bölük Komutanlığını ziyaretinde yaptığı açıklamada; “Afrin Operasyonu, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi‟nin (BMGK) terörle mücadeleye yönelik özellikle 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51‟inci maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkımızı kullanarak, 20 Ocak 2018 saat 17:00'dan itibaren başlamıştır. Amacımız PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ‟a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak, barışı tesis etmek” dedi.

Katırcıoğlu Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olarak, "Harekâtın başlangıcında 7 bölgede tespit edilen PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütüne ait sığınak barınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan 108 hedef Hava Kuvvetlerimiz tarafından imha edilmiştir. Harekâta katılan 72 uçak müteakip görevlere hazırlık için emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Harekâtın planlama ve icrasında sadece teröristler hedef alınmakta olup, sivil/masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilmektedir. Bugün’de Kara harekatı devam ediyor, durmak yok." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
Radiye Sezer Katırcıoğlu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner146

banner162

banner160

banner150

banner98

banner76

banner151