Öne Çıkanlar Balıkesir Babusselam Kampı Clio HB İslami Cihad Hareketi ecrimisil

1988 Kara Harp Okulu mezunları  Şehit olan arkadaşlarını unutmadı.

1988 Kara Harp Okulu Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 08 Ocak 2003 yılında THY’nin İstanbul-Diyarbakır seferini yapan 634 sefer sayılı “KONYA” adlı uçağının Diyarbakır Havaalanı'na beş kilometre kala, kontrolden çıkarak askeri bölgede yere çakılması sonucu şehit olan, 7. Kolordu Komutanlığı'nda görevli Kurmay Binbaşı Aktan TUNCER’in kabri başında anma töreni düzenledi. (Aynı kazada toplam 74 kişi hayatını kaybetmiştir.) Törene şehidin devre arkadaşlarının yanında ailesi katıldı.

“Vatan kahraman şehitlerimizin sayesinde ayaktadır.”

07 Ocak 2018 Pazar günü Derince/KOCAELİ 17 Ağustos Şehitler Mezarlığı’nda icra edilen anma töreninde 1988 Kara Harp Okulu Mezunları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Emekli Albay Mustafa BALCI yaptığı konuşmada “ 1988 yılında Kara ve Hava Harp Okulundan mezun olan ve bu vatan uğruna canlarını hiçe sayıp şehit olan 22 arkadaşımızı devre arkadaşları olarak sürekli kalbimizde yaşatıyoruz.

Onları unutmamız mümkün değil. Şehit Binbaşı Aktan TUNCER de her zaman kalbimizde yaşayan çok kıymetli bir arkadaşımızdır. Kendisi vatanına daha faydalı olabilmek için çalışmaktan bir yuva bile kuramadan hakkın rahmetine kavuşmuştur. Bu vatan, Aktan TUNCER gibi canını feda eden kahramanlar sayesinde ayaktadır. Bu vesile ile başta Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz.” dedi.

Daha sonra Şehit Binbaşı Aktan TUNCER’in kabri başında Kuran okunmasını müteakip, törene katılanlar, Şehit Annesi Melahat TUNCER Hanımefendi ve kardeşlerini evinde ziyaret ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner77

banner98

banner76