Öne Çıkanlar buzağı Sakarya rakam barınma Samsun

Kartepe'de Anne çocuk mutluluğu

Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü’nün her ay gerçekleştirdiği Anne-Çocuk Saati etkinliği, bu ay Ataşehir Mahallesinde bulunan Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde gerçekleştirildi.

Son yıllarda yapılan araştırmalar sonucunda, ebeveynlerin çocuklarıyla eğlenceli aktivitelerde bulunmaya özen gösterdiği sonucunu ortaya çıkardı. Bu durum çalışan ebeveynlerin, geçmiş yıllara kıyasla çocukları ile daha fazla zaman geçirme çabası içerisinde olduklarını göstermektedir. Bunun bilincinde olan Kartepe Belediyesi Çocuk Kulübü, ebeveynlere işten geri kalan zamanlarında çocukları ile kaliteli zaman geçirmeleri için her türlü fırsat sunuyor.

KALİTELİ ZAMAN

Kaliteli zaman ebeveyn ve çocuğun birliktelik ve keyif hissini içerisinde barındıran, karşılıklı etkileşim ve aktivitelerde buluştuğu zamanlardır. Bunlar ebeveynin dikkatinin tamamını çocuğuna verdiği, ilgisini ve sevgisini çocuğuna hissettirdiği duygusal yakınlaşma ve paylaşım anlarıdır. Bu anları, Kartepe Belediyesi Bilgi Evlerinde düzenlenen küçük sohbetlerde, birlikte oynanan oyunlarda, ya da birlikte gidilen gezilerde yakalamak mümkün oluyor. “Anne –Çocuk Saat’i, duygu ve düşüncelerin paylaşıldığı, çocuğa duygusal ve sözel olarak tepki verildiği ve annelerinde çocukluk anlarına döndüğü bir süreçtir. Bu süreç içerisinde içerik ne kadar doyurucu ise çocuklar o kadar sevildiğini, önemsendiğini, anlaşıldığını, ebeveynlerin onlarla bir olduğunu hissetmesi sağlanıyor.

ÇOCUKLA KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK

Ali Kuşçu Bilgi Evi’nde gerçekleştirilen cam kavanozda jel mum etkinliğinde, anneler ve çocukları evlerine süs eşyaları yaparken, “Her anne babanın en büyük amacı çocuklarını mutlu etmektir. Bizler çocuklarımıza çok sayıda hediyeler alarak, çocuklarımızın keyif alacaklarını düşündüğümüz oyun merkezlerine onları sürüklercesine taşıyarak ve çocuğunun her isteğini yerine getirmeye çalışarak ayrı kaldığımız zamanı kapatmaya çalışmaktayız. Ancak çocuklara yapılacak her türlü kişisel ve ilişkisel yatırım, her koşulda onlara alınan değerli hediyelerden ve oyuncaklardan kat kat daha kıymetlidir. Bu bağlamda, bizler mahallelerimizde hizmet veren bilgi evlerinde gerçekleştirilen “Anne-Çocuk Saati” etkinliği sayesinde, çocuklarımızla kaliteli zaman geçirme fırsatı yakaladık. Bu hizmeti ayağımıza kadar getiren ve çocuklarımız hakkında bilinçlenmemizi sağlayan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’e çok teşekkür ediyoruz” diyerek selamlarını ilettiler. Her ay farklı bilgi evinde farklı aktivitelerle “Anne Çocuk Saati” yapılmaya devam edecek.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner146

banner162

banner150

banner98

banner76

banner167

banner151