Öne Çıkanlar Samsun Tekirdağ Bilecik SÜPERLİG Yoğa eğitmeni

Paşabahçe'nin çay bardakları İstanbul Tasarım Bienali’nde sergilendi

Paşabahçe Mağazaları, özel proje sponsoru olarak yer aldığı 4. İstanbul Tasarım Bienali’nde geçmişten bugüne tasarladığı çay bardaklarını ziyaretçilerle buluşturdu. Sergide, Tasarımcı Koray Özgen tarafından Omnia Koleksiyonu için tasarlanan "The Incebelli", Paşabahçe tarafından bugüne kadar üretilmiş çay bardaklarının ortalama eğrisi alınarak üretilen bardak olarak yer aldı.

Paşabahçe açıklamasına göre, Paşabahçe Mağazaları, özel proje sponsoru olduğu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 4. kez düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali’nde geçmişten bugüne tasarlanan çay bardaklarını sanatseverlerle buluşturdu.

Bienal kapsamında, Paşabahçe Mağazaları’nın farklı ebat ve formlardaki çay bardaklarından oluşturulan koleksiyon, porsiyonun ölçüsünün de içindeki içecek kadar akışkan olduğuna işaret etti.

Paşabahçe Mağazaları’nın değerli tasarımcılarla geçmişten bugüne tasarladığı çay bardakları "Muğlak Standartlar Enstitüsü" projesi kapsamında "Porsiyonun Muğlak Standartları" başlığıyla, 4 Kasım’a kadar Pera Müzesi - Ölçekler Okulu’nda sergilendi.

Özgen tarafından Omnia Koleksiyonu için tasarlanan "The Incebelli" de Paşabahçe tarafından bugüne kadar üretilmiş çay bardaklarının ortalama eğrisi alınarak üretildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner146

banner98

banner76