Öne Çıkanlar Balıkesir Babusselam Kampı Clio HB İslami Cihad Hareketi ecrimisil

Kaman:Uyarılar ciddiye alınmalı

Silah Kampı iddiaları hakkında konuşan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Türkiye’de yaşanan anormal sivil silahlanma sürecine dair uyarılarını ciddiye almalıdır. Bu konuda bir gençlik kampında gazetecileri piknik havasında gezdirmek en basit tabiri ile bahsedilen sorunu hafife almaktır” dedi.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından ülkenin çeşitli yerlerinde “silahlı eğitim verilen kamplar” olduğu iddia edilmişti. İYİ Parti Disiplin Kurulu Başkanı Cumali Durmuş düzenlenen basın açıklamasında Bahçecik’te silah kampının bulunduğunu öne sürerek yetkilileri uyarmıştı. İddialar üzerine ise Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bahsedilen alana basın mensuplarını götürerek iddiaları yalanlamıştı. Konu ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti İl Başkanı Serdar Kaman, “Türkiye’de yaşanan anormal sivil silahlanma sürecine dair uyarılarını ciddiye almalıdır. Bu konuda bir gençlik kampında gazetecileri piknik havasında gezdirmek en basit tabiri ile bahsedilen sorunu hafife almaktır” dedi.

İFADELERİ ÇÜRÜTMEYE ÇALIŞTI

Açıklamasında konuşan Kaman, “İYİ Parti Genel Merkezi nezdinde ülkemizin çeşitli yerlerinde “silahlı eğitim verilen kamplar” olduğu ifade edilmiştir. Aynı ifadeyi ilimiz eski milletvekili İYİ Parti Disiplin Kurulu Başkanı Cumali Durmuş partimiz ilk yönetim kurulu toplantısı öncesinde yerel basın mensuplarımıza tekrar etmiş ve ilimiz yetkililerine uyarıda bulunmuştur. İddiaların üzerine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele’de bulunan ve özellikle AKP tarafından parti üyesi gençlere eğitim çalışmalarının yapıldığı gençlik kampı olarak kullanılan “Diriliş Kampı” adındaki kuruluşta basın mensuplarına basın açıklaması yaparak bu ifadeleri çürütmeye çalışmıştır” dedi.

UYARILAR CİDDİYE ALINMALI

Kaman, “İktidar, partimizin dikkat çektiği “uluslararası savunma şirketi” ve “özel harekat” gibi ünvanları kullanan şirket ve sözde STK’arın legal görünümlü illegal bir yapılanma olması ihtimaline ve Türkiye’de yaşanan anormal sivil silahlanma sürecine dair uyarılarını ciddiye almalıdır. Geçtiğimiz 15 yıllık AKP iktidarları döneminde, muhalefet partileri ve toplum önderleri benzer çeşitli konularda tedbir alması için iktidara uyarıda bulunmuş lakin yetkililerin hiçbir düzeltici veya önleyici faaliyet yaptığı görülmemiştir. Özellikle o gün adı “cemaat” bugün ise iktidarın koyduğu isim ile “FETÖ - Fetulah Terör Örgütü” konusunda muhalefet partilerinin ve hatta bazı kamu yöneticilerinin hiçbir uyarısı dikkate alınmamış ve 15 Temmuz hain darbe girişimi ile milletimiz karşı karşıya kalmıştır” diye konuştu.

ÜLKEMİZİN İYİ’LEŞMEYE İHTİYACI VAR

Kaman, “Ülkemizin huzur ve selameti dışında hiçbir beklentisi olmayan biz muhalefet partileri yaptığımız uyarıların ve iddiaların daha ciddiye alınmasını, arkasının ciddiyetle araştırılmasını talep etmek hakkına sahibiz. Bu konuda bir gençlik kampında gazetecileri piknik havasında gezdirmek en basit tabiri ile bahsedilen sorunu hafife almaktır. Ülkemizin her açıdan İYİ’leşmeye ihtiyacı var. Türkiye’nin güzel geleceği için çalışan bir siyasi parti olarak bugünkü iktidardan beklentimiz, bu tip önem arz eden konularda daha ciddi davranılması ve konuların üzerine hassasiyetle gidilmesidir” açıklamalarında bulundu.

Anahtar Kelimeler:
Serdar Kaman

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner77

banner98

banner76