Öne Çıkanlar Balıkesir Babusselam Kampı Clio HB İslami Cihad Hareketi ecrimisil

Beşiktaş Belediyesinde Onur Kumbaracıbaşı sesleri

Beşiktaş Belediye başkanı Av. Murat Hazinedar’ın içişleri bakanlığı tarafından açığa alınmasından sonra gözler Meclis tarafından seçilecek yeni belediye başkanının kim olacağına çevrildi.

Kocaelililerin yakından tanıdığı Eski Bayındırlık ve İskan Bakanlarından Onur Kumbaracıbaşı 2014 tarihinde yapılan yerel seçimde CHP’den Beşiktaş belediye meclis üyesi seçilmişti.

Aynı zamanda İstanbul Şişli meslek yüksekokulunda Mütevelli heyet üyesi olarak görev yapan Onur Kumbaracıbaşı’nın meclis tarafından Beşiktaş Belediye başkanı seçilip seçilemeyeceği merak ediliyor.

Beşiktaş belediyesinde CHP’nin 28, AK Partinin 2 İYİ Partinin de 1 meclis üyesi bulunuyor, yeni Beeldiye başkanının CHP’li 28 üye arasından seçilecek olması dikkatlerin Onur Kumbaracıbaşı’na çevrilmesine vesile oldu.

ONUR ÇETİN KUMBARACIBAŞI KİMDİR

Onur Çetin Kumbaracıbaşı, 1939 yılında Ankara'da doğdu. Viyana Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı üniversitede doktora eğitimini tamamladı. Tahsili'nin ardından bir süre Devlet Planlama Teşkilatı'nda uzman olarak çalıştı. Daha sonra Ankara Iktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Başkanlığı görevini yürüttü. 18-20. Dönem'de de Sosyaldemokrat Halkçı Parti'den Kocaeli milletvekili seçilerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne girdi. 19. Dönemde'de Hatay milletvekilliği oldu. Bunun yanında Bayındırlık, İskan ve Devlet Bakanlığı da yaptı. 2014 yerel seçimlerinde de Cumhuriyet Halk Partisi'nden Beşiktaş belediye meclis üyesi seçildi. Öte yandan Maltepe Üniversitesi'nde de hocalık yapan Kumbaracıbaşı, İstanbul Şişli Meslek Yüksekokulu'nun da mütevelli heyeti üyesi olarak çalışmaktadır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner77

banner98

banner76