Öne Çıkanlar bilim teknoloji Nilüfer Belediyespor Samsun kaza

Fatih Erbakan: “Bu sistem ortadan kalkacak”

TOKAT (İGFA) - Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, partisinin 1'inci Olağan Kongresi'ne katılmak üzere Tokat'a geldi. Kongre öncesi Genel Başkan Erbakan, kente hafta sonu kurulan pazar yerinde esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi.

Kongrenin yapılacağı 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'na gelen Erbakan, coşkulu bir kalabalıkla karşılandı. Kongrede yaptığı konuşmasının başında Türkiye'nin ciğerini yakan Batı Karadeniz'deki sel felaketine değinen Erbakan şunları söyledi: "Bu felaketler gerçekleşecek, bu bir imtihan ama biz kullar olarak da gerekli tedbirleri almak zorundayız. Tedbire tevessül etmek inancımızın gereğidir. İnşallah bundan sonra  afetler gerçekleşmeden, deprem olsun sel olsun özellikle Hükümetimizin bu konuda acil olarak gerekli adımları atması son derece önemlidir."

Ülkenin en önemli sorunun işsizlik ve yoksulluk olduğunu ifade eden Erbakan, hükümetin görevinin hayır yapmak, sadaka dağıtmak olmadığını, asıl görevinin muhtaç haldeki vatandaşının gelir seviyesini arttırmak muhtaç halden kurtarmak olduğunu söyledi.

Borç-faiz- zam ekonomisine son verip önce imtiyazlılar değil önce millet anlayışı ile hareket edeceklerini dile getiren Erbakan,  "Milletimiz inşallah yapılacak ilk seçimde önüne konulacak olan ilk sandıkta feraseti ile hareket edecek, kapı gibi iş bitirme belgesi olan milli görüşü tekrar iktidara taşıyacaktır. Biz Yeniden Refah Partisi olarak fakiri daha fakir, zengini daha zengin yapan bu sistemi ortadan kaldıracağız" dedi.

Tokat'ın sorunlarında da değinen Erbakan konuşmasına şöyle devam etti: "Tokat'ın son 20 yılda en çok göç veren 3 ilimizden biri. Bu erimenin asıl sebebi işsizlik, Tokatlı’ya, Tokat’ın gençlerine istihdam imkanı oluşturulmaması. Bırakın yeni istihdam alanı oluşturmayı, sigara fabrikası önce özelleştirilip sonra da kapatılıyor. Tokat, kalkınmada öncelikli 24 il kapsamına alınmadığı için özel sektör yatırım yapamıyor. Tokat ciddi bir maden potansiyeline sahip bir ilimiz. Özellikle mermer konusundaki potansiyeli de kullanılamıyor. Tokatlıya imkan yok ama bir avuç imtiyazlı firmaya, sadece 5 holdinge devletin kaynaklarının, milletin parasının su gibi akıtılıyor; sadece 2021 yılında hükümetin imtiyazlı 5 holdinge yapacağı ödeme 31 milyar TL. “Dünya 5’ten büyüktür” dediklerinde hep birlikte alkışladık,  ama bu iktidarın “84 milyonun 5’ten büyük olduğunu” da öğrenmesi lazım. Evet,  Dünya 5’ten büyüktür, ama aynı zamanda 84 milyon da  5’ten büyüktür!"

Genel Başkan Erbakan'ın konuşmasının ardından yapılan seçimde tek liste ile Yeniden Refah Partisi Tokat İl Başkanlığı'na Ali Daldal seçildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181