Öne Çıkanlar Balıkesir Babusselam Kampı Clio HB İslami Cihad Hareketi ecrimisil

İYİ Parti Darıca yönetimi göreve başladı

Genel Başkanlığını Meral Akşener’in yaptığı İYİ Partinin ,Avukat Ekrem Korkmaz başkanlığında Darıca İlçe yönetimi düzenlediği sabah kahvaltısı ile basın mensuplarının karşısına çıktı.

Darıca Derin Liman Cafe’de düzenlenen toplantıya başta İYİ Parti Kocaeli İl başkanı Dr.Serdar Kaman ve İl yönetim kurulu üyesi Fatih Kürşat Demir olmak üzere çok sayıda partilin katıldığı toplantıda İYİ Partinin Darıca’da yapacağı faaliyet ile ilgili konuşan Darıca İlçe başkanı Av.Ekrem Korkmaz “Ülkemizi bir bayram sofrası etrafında yeniden birleştirmek gayesiyle yola çıkmış olan partimiz, sayın genel başkanımız Meral Akşener’in ifadesiyle cesurlar hareketi, siyah beyaz bir düzlemde yaşamaya zorlanan ülkemiz insanı için bir can simidi, hayallerin yeniden kurulabileceği aydınlık bir geleceğin yegane anahtarı olarak görülür olmuştur. “ diyerek şunları söyledi.

TEMİZ DİL-ZARİF ÜSLUP

Siyaset sahnesine çıktığı günden bu yana; temiz bir dilin, zarif bir üslubun ve birleştirici bir anlayışın hakim olmasını kendisine amaç edinmiş olan hareketimiz, toplumun tüm katmanlarına bir iyilik güneşi gibi doğmuş, ülkemizin dört bir yanında, tüm insanlarımızın gözünde parlayan bir umut ışığı haline gelmiştir. Yıllardır sürdürülen iki kutuplu siyaset anlayışı ile zihinlerde yaratılmaya çalışılan bölünme, bugün gelinen noktada ülkemizi çıkmaz bir yola sokmuştur. Muktedir olmanın sağladığı imkanları, kendinden olmayana hayat hakkı tanımayan pervasız bir anlayışla kullanan bir zümre, binlerce yıldır inşa ettiğimiz sevgi ve barış iklimini, farklılıklar içinde birlikte yaşamanın güzelliğini ne yazık ki heba etmektedir. Kadim kültürümüzün ürünü olan komşuluk, dostluk anlayışı dahi politik çıkar kavgalarıyla örselenmiş, cemiyetimizi bir arada tutan bağlar gitgide zayıflatılmıştır. Politikanın gölgesi, toplumun her şubesine sirayet etmiş; okula hatta camiye dahi siyaset sokulur hale gelmiştir. Cumhuriyetimizin kurucu değerleri ekranlarda tartışma konusu yapılmış, toplumumuzun yapı taşları ne olduğu belirsiz bir yenilik sevdası uğruna zaafa uğratılmıştır. Taşeron firmada iş arayandan, kamu hizmetine girmek isteyene kadar herkesin bir referans bulabilmek adına yüzlerce kapıyı aşındırmak zorunda bırakıldığı, ehliyet ve liyakat kavramlarının anlamını tümüyle yitirdiği bu dönemde, sokaktaki insanımız bu kadere mahkum olmadığını bilmekte ve artık yeni bir çıkış yolu aramaktadır.

AÇIK DÜRÜST VE HESAP VEREBİLİR OLACAĞIZ

İşte böylesine bir dönemde partimiz; kuruluş ilkelerinde de vurgulandığı üzere; açık, dürüst ve hesap verebilir bir siyasi yapının, çoğulcu, katılımcı, kapsayıcı pozitif siyaset vizyonunun inşasını öne çıkarmakta, farklılıklara saygı ekseninde eleştiriye açık, özgür düşünceli bir zihniyeti egemen kılmayı kendisine düstur edinmektedir. Vaatlerini sadece sözde bırakmayıp bunları pratiğe de yansıtmış olan partimiz, özellikle il ve ilçe yönetim kurullarında uyguladığı %25’lik kadın kotası ile bu alanda bir çığır açmakta ve kadınları iktidara taşıma adına önemli bir vizyon ortaya koymaktadır. Bunun yanı sıra parti programımızda da yer aldığı üzere, özellikle Milli Eğitim Bakanlığının tüm teşkilatlarında ve okullarda, kadın yönetici sayısının %50 oranında olmasının hedeflenmesi, ayrımcılığın her türlüsünü reddeden ve eşitliği gerçek anlamda hayata geçiren bir anlayışı gözler önüne sermektedir.

YOLA İYİLER VE CESURLAR HAREKETİ OLARAK ÇIKTIK

İyiler ve cesurlar hareketi olarak yola çıkmış olan partimizin güzel Darıca'mızdaki teşkilatını kurmak görevini üstlenmiş olan bizler de, sosyal hayatın tüm alanlarındaki gelişmelere duyarlı bir bakış açısıyla yola çıkmış bulunuyoruz. Milli ve manevi varlığımızı evrensel değerlerle sentezleyebilen, ufku açık ve üretken bir anlayışla, enerjimizi kısır çekişme ve kavga için değil bölgemize bir değer katabilmek için harcayacağız. Halkımızın vergileriyle yapılan tüm harcamaları, yürütmenin ve idarenin ilçemizde olumlu ve olumsuz tüm faaliyetlerini takip edecek, vatandaşımızın gözü olma görevini her daim yerine getireceğiz. Nüfusu ve aktif potansiyeli ile bölgemizde daha da öne çıkan bir Darıca için tüm hemşerilerimizle elbirliği içinde çalışacağız. Daha yönetim kadrosu dahi kurulmadan bize ulaşan ve bizimle çalışmak istediğini heyecanla ifade eden yüzlerce yol arkadaşımıza ve umutlarını bize bağladıklarını gördüğümüz Darıca'lı hemşerilerimize sözümüz var; iyilik güneşi her evin penceresinden süzülene değin bitmez bir inançla ülkemiz ve Darıca'mız için çalışmaktan yorulmayacağız.

İYİ PARTİ DARICA KURUCU İLÇE YÖNETİMİ

1 Ekrem Korkmaz

2 Ahmet Uysal

3 Cemalettin Yalçın

4 Fatma Şirin

5 Hüseyin Ertan Öztürkoğlu

6 İbrahim Gilli

7 Kazım Olgun

8 Mevlüt Yazar

9 Süleyman Aydın

10 Alaattin Demir

11 Ayşe Öğün

12 Bayram Kovalık

13 Binnet Özmen

14 Çağdaş İlter

15 Deniz Gökbel

16 Enis İslamoğlu

17 Esra Bulut

18 Ferhat Abay

19 Fevziye Yalçın

20 Gülcan Tan

21 Hakan Atilla

22 Hakan Durmuşoğlu

23 Halil Özaydın

24 Hasan Baylan

25 Hulusi Demir

26 Hüseyin Gündüz

27 Meryem Ekinci Çiçek

28 Metin Fişekçi

29 Muhammet Burak Uçar

30 Muhammet Mican

31 Muhittin Gençtürk

32 Muhsin Kara

33 Murat Demirel

34 Mustafa Mercan

35 Mustafa Yaman

36 Nuran Çiçek

37 Özer Yıldız

38 Serhat Gültekin

39 Sevda Pelek

40 Sinan Engin

41 Şenay Sağlam

42 Tüzün Akın

43 Yasemin Çağlayan Yıldız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hakan Atilla 10 ay önce

Darica için hayırlı ve uğurlu olsun

banner125

banner77

banner98

banner76