Öne Çıkanlar bilim teknoloji Nilüfer Belediyespor Samsun kaza

İYİ Parti: "Eğitim öğretim sorunlarla başladı"
BURSA (İGFA) - Eğitimle ilgili bilinen genel sorunların yanı sıra bu öğretim yılında insan sağlığını ilgilendiren sıkıntıların daha fazla öne çıkacağını vurgulayan İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu, ülke genelinde 18 milyon, Bursa’da ise 600 bin civarında öğrencimiz nihayet yüz yüze eğitimle buluştuğunu kaydetti.

"İlk ve orta öğretim kurumların sağlanan olanaklar ölçüsünde hazırlıklarını yapabilirlerken, özellikle son aylarda yine artan pandemi tehlikesi nedeniyle veliler, haklı olarak eğitim öğretim sezonunu adeta diken üstünde karşılıyor" diyen Başkan Türkoğlu, "Ülkemizde eğitim öğretimin niteliği ve niceliği ile kangrene dönmüş genel sorunlardan ziyade, salgının boyutlarının yeniden genişlemesi nedeniyle hayati önem taşıyan daha çok da insan sağlığıyla ilgili olarak belirginleşen sorunlar, doğal olarak daha fazla öne çıkıyor. Bu bağlamda, öğrencilerimize Allah zihin açıklığı versin diyerek, eğitim öğretimi yönetme sorumluluğunu taşıyanları, son derece büyük önem taşıdığına inandığımız konularda uyarmayı görev addediyoruz. Toplum Yararına Program kapsamında İŞ-KUR tarafından çalıştırılan temizlik görevlilerinin sayıları mutlaka artırılmalıdır" dedi. 

Özellikle ikili eğitim yapılan ve hafta sonu kursu olan okullarda ve sabah 07.20’de başlayıp akşam 19.00’da biten okullarda hangi aralıkta ve ne şekilde temizlik yapılacağını da soran Türkoğlu, "Bu türden sorunların aşılabilmesi için okullarımız aslında aşamalı olarak faaliyete geçirilmeliydi. Bu eğitim yılı ‘Andımız’ın okunmadığı son öğretim yılı olmalı ve tüm eğitim emekçilerinin yaşadığı zorluklar, sıkıntılar bir şekilde sona erdirilmelidir" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181