Öne Çıkanlar soykırım Google Reklam Paketi son ödeme günü Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Temel Karamollaoğlu polis

İYİ Partili Metin Ergun, Otellerin içerisinde bulunduğu sorunları TBMM'ye taşıdı

Prof.Dr. Metin Ergun'un Turizm otelcilerinin içinde bulunduğu ekonomik koşullar ve ederinin çok altında fiyatlara satılan otellerin sayısı hakkında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yönelttiği soru önergesi şu şekilde

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Fatih Ersoy tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. 04.01.2021

Prof. Dr. Metin Ergun/ Muğla Milletvekili

Bilindiği gibi, 2020 Yılı boyunca yaşanan Pandemi etkisinden dolay turizm sektörümüz çok ciddi şekilde gelir kaybına uğramıştır. Sektörün en fazla kayıp yaşayan kesimlerinin başında ise otel işletmelerimiz gelmektedir. Bununla beraber, son zamanlarda otelcilik sektörünün geleceği adına endişe verici birçok haber kamuoyuna yansımış durumdadır. Bu sebeple, otelcilik sektörünün mevcut durumuna yönelik Bakanlığınız tarafından bazı hususların açıklığa kavuşturulması gerekmektedir.

Bu bilgiler ışığında;

Turizm sektöründe faaliyet gösteren otel işletmelerinin toplam borcu ne kadardır?

Borçlu otel işletmeleri arasında kredilerini ödeyemedikleri için icralık olan ve takibe düşen işletmelerin sayısı kaçtır?

2020 Yılı içerisinde turizm işletme belgesine sahip kaç otel el değiştirmiştir ve bu konuda son beş yılın ortalaması kaçtır?

Anahtar Kelimeler:
Metin Ergun

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner217

banner146

banner182

banner76

banner181