Öne Çıkanlar operasyon Bursa Futbol Sakarya ziyaret

Galatasaray'ın yeni başkanı belli oldu

Galatasaray'ın olağanüstü seçimli genel kurulunda yeni başkan Mustafa Cengiz oldu. 17. sandık sonucunun ardından Dursun Özbek, Mustafa Cengiz'i tebrik ederek salonu terk etti.

Sarı-kırmızılılar, tarihinin 19. kez olağanüstü seçimine imza atarak yeni başkanını seçti. Galatasaray başkanlığı için 23 Mayıs 2015'te göreve gelen Dursun Özbek ve Mustafa Cengiz yarıştı. Genel kurulda yapılan oylamanın ardından kulübün 37. başkanı Mustafa Cengiz oldu.

YENİ BAŞKAN CENGİZ'DEN İLK SÖZLER
"Değerli Galatasaraylılar, tekrar aynı sözleri etmek istiyorum. Mevlam ne eylerse güzel eyler. Her şeyin hayırlısı olsun. Bugün burada sizler, Galatasaray tarihinde bir ilki yaşattınız. İlk kez başkanın girdiği seçimde diğer aday seçim kazandı. İlk defa sanırım 5 sandıktan sonra geriden gelen bir aday seçimi kazandı. Siz bir çığır açtınız. Samimi olarak söylüyorum, çok teşekkür ederim. Ben Galatasaray'da sıradan bir neferim. Hizmet için buraya geldim. Sizlerin yüreği, sizlerin aklıyım. Siz ne iseniz oyum. Özellikle Divan'a, gözetmenlere teşekkür ederim. Çok dürüst, düzgün bir seçim realize ettiniz. Söylediğim tek şey vardı; açık, şeffaf bir Galatasaray. Doğruların realize edildiği bir Galatasaray... Sizler olmadan ben bir hiçim. Galatasaray şu Lise'de 7 kişiyle kuruldu, şu anda sempatizan sayısı 100 milyona yakın. Bu değerli markayı layık olduğu en değerli yere çıkaracağız. Sizin varlığınız en önemli faktör. Bana oy atmayanların da başkanıyım, samimi olarak söylüyorum. Beni tanıyanlar böyle bir kişiliğim olduğunu bilirler. Kendimi iyi tanıtamamışım diye üzülürüm, onların da oylarını almaya çalışırım. Galatasaray'da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ne sahada, ne ilgili federasyonlarda, 14 branşta şahlanmanın startını vereceğiz... Biz Ali Sami Yen'e, yaşayan başkanlarımıza gereken özeni de göstereceğiz. Sevgili başkanım erken gitti. Samimi olarak yaptığı katkılar için teşekkür ederim. Biz başkan ve yöneticilerimize, burada tatil gününü harcayan Galatasaraylılara teşekkür ederiz. Hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. Yaşasın Galatasaray!"

MUSTAFA CENGİZ'İN LİSTESİ

ASİL ÜYE: Celal Açar, Ahmet Sabri Şenkal, Acar Baltaş, Nejat Güney, Okan Böke, Adil Araboğlu, Emre Erdoğan, Cenk Soyer, Hacı Hüseyin Toprak, Ahmet Ünal Çeviköz.
YEDEK ÜYE: Mahmut Recevik, Mehmet Ömer Cansever, Dinç Üner, Erol Özmandıracı, Arif Badur.
SLOGANI: Biz Galatasaray için varız...
ARTILARI: Sportif A.Ş.'ye Burak Elmas ve Abdurrahim Albayrak'ı alması, yeni heyecan yaratması, erken seçim yüzünden mayısta yeniden kongre vaadinde bulunması.

DURSUN ÖZBEK, GALATASARAY LİSESİ'Nİ TERK ETTİ
17. sandık sonucunun ardından Dursun Özbek, Mustafa Cengiz'i tebrik ederek Galatasaray Lisesi'ni terk etti. Salondakiler, "Biz tüymedik, biz Galatasaraylıyız" tezahüratı yaptı. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Özbek, "Mayıstan eylüle kadar imza toplayanların hepsi tüydü" ifadelerini kullanmıştı.

MUSTAFA CENGİZ KİMDİR?
1949 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde doğan Mustafa Cengiz, Gaziantep Lisesi ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu. Köy-Koop oluşumunda kurucu uzman olarak çalışan Mustafa Cengiz, TANSA Genel Müdürlüğü görevi yaptı. Petrol sektöründe TABGİS Genel Başkanlığı ve İTO Petrol meslek komitelerinde sektör temsilciliği yapan Cengiz, Galatasaray Spor Kulübü Tüzük Tadil Komisyonu üyeliği yaptı. Mustafa Cengiz ileri düzeyde İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmektedir.

İŞTE SANDIKLARDAN ÇIKAN TOPLAM OY SAYILARI | DURSUN ÖZBEK: 1432 / MUSTAFA CENGİZ: 1578

1. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 68
MUSTAFA CENGİZ: 56

2.SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 96
MUSTAFA CENGİZ: 68

3.SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 113
MUSTAFA CENGİZ: 69

4.SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 128
MUSTAFA CENGİZ: 78

5. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 118
MUSTAFA CENGİZ: 109

6. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 110
MUSTAFA CENGİZ: 98

7. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 86
MUSTAFA CENGİZ: 100

8. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 74
MUSTAFA CENGİZ: 99

9. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 65
MUSTAFA CENGİZ: 101

10.SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 74
MUSTAFA CENGİZ: 96

11. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 84
MUSTAFA CENGİZ: 98

12. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 58
MUSTAFA CENGİZ: 123

13. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 61
MUSTAFA CENGİZ: 116

14. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 60
MUSTAFA CENGİZ: 89

15. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 78
MUSTAFA CENGİZ: 94

16. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 64
MUSTAFA CENGİZ: 90

17. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 95
MUSTAFA CENGİZ: 93

18. SANDIK
DURSUN ÖZBEK: 191
MUSTAFA CENGİZ: 125

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner125

banner146

banner162

banner160

banner150

banner98

banner76

banner151