Öne Çıkanlar Halk Eğitim Müdürü Özge Yalçın Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı EDİRNE Gökçe Ok izmit

Ankara Gölbaşı’nda kurbanlıklar podyuma çıktı

ANKARA (İGFA) - Gölbaşı Belediyesi Kurban Güzellik Yarışması ile en güzel hayvanlar seçildi. Yarışmaya bir gün öncesinde sahipleri tarafından banyo yaptırılıp süslendirilerek hazırlanan kurbanlıklar, güzellikleri ile büyük beğeni ve alkış topladı. 

MHP Genel Başkan Yardımcısı, Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Ankara Tarım İl Müdürü Bülent Korkmaz, Gölbaşı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yavuz Ekici, MHP ilçe Başkanı Serdar Tekin ve Ankara İli Damızlık Süt Sığırı Yetiştirici Birliği Başkanı Cengizhan Yorulmaz’ın jüri olduğu yarışmada;hayvanların kilosuna, güzelliğine, ırkının kendi özelliklerini yansıtıp, yansıtmadığına dair karar jüri tarafından verildi. 

Oğulbey Mahallesi 10. Km’de hizmete giren Ankara’nın en modern Kurban Kesim ve Satış Tesisinde gerçekleşen Kurban Güzellik Yarışması’nın açılışında konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, kurbanlar arasında güzellik yarışması yaparak çiftçiye teşvik, moral motivasyon olsun istediklerini belirterek, "Hak eden kazansın. Herkesin şimdiden Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.

Düzenlenen yarışmada İrfan Kara’nın sahibi olduğu 650 Kg ile Sementa Melezi 2 yaşındaki Gölbaşılı Şahin birinci oldu. İkinci, Kazım Erdoğan’ın sahibi olduğu 850 Kg ile Sementa Cinsi 2.5 yaşındaki Amasyalı Kral-1 olurken, Mehmet Ali Osmanbaş’ın sahibi olduğu 750 Kg ile Chorolis Cinsi Şereflikoçhisarlı 2.5 yaşındaki Polat ise üçüncü oldu. Yarışmada 870 Kg luk Müslüm Bozkurt’un sahibi olduğu Boran Ağa isimli tosun kaçarak heyecan dolu anlar yaşattı. 

İlk üçe giren hayvanlara ve sahiplerine ödüllerin takdim edildiği programda birinciye ata, ikinciye yarım üçüncüye ise çeyrek altın verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181