banner224
Öne Çıkanlar Keşan Arçelik inceleme operasyon Tekirdağ
banner225

Evden çalışma teknolojik ürünlerin satışını yükseltti

BURSA (İGFA) - Gündelik hayata ait nerdeyse tüm alışkanlıkları değiştiren COVID-19 salgını hem iş, hem de eğitim hayatındaki standartları yeniden belirledi.  İş ve eğitim süreçlerini evlerine taşıyanlar bu sürece uyum sağlayacak ekipmanlara yoğun ilgi göstermeyi sürdürüyor. Bu dönemde çalışanlar; video konferanslar için webcam, dizüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar soğutucu, yazıcılar ve bilgisayar bileşenleri gibi kategorilere yoğun talep gösterdi.

Verilere göre geçtiğimiz dönemde, hazır sistem ve kulaklık satışları 2.9 kat, monitör ve webcam satışları 2.6 kat, klavye satışları ise 2.4 kat artış gösterdi. Bu dönemde ilgi gösterilen diğer kategoriler ise dizüstü bilgisayar ve mouse oldu. Dizüstü bilgisayar satışları 2 kat artarken, mouse satışlarında ise yüzde 70 artış yaşandı. 

Uzaktan çalışma modelinin 2021’de de devam edeceğini düşündüklerini belirten uzmanlar, önümüzdeki dönemde talebe bağlı olarak dizüstü bilgisayar ve hazır sistem bilgisayar gibi ürünlere olan talebin artmaya devam edeceğini ön gördü.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181