Öne Çıkanlar teknoloji Bilecik jandarma Bursa polis

Batman'da hamallıktan Hukuk Fakültesi'ne

Batman'da bir seyahat firmasında babası ile birlikte hamallık yaparak harçlık kazanan 20 yaşındaki Ferhat Gelni, Trabzon Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanarak hayalini gerçekleştirdi.Ercan ARSLAN (Batman İGFA) - Emekli babasının yanında bir seyahat firmasında yolcuların eşyalarını taşıyarak hamallık yapan, bir yandan da üniversiteye hazırlanan 20 yaşındaki Ferhat Gelni, Trabzon Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı.
Bir ara eğitimden soğuduğunu, ancak babasının gayreti ile yeniden ders çalışmaya başladığını belirten Gelni, “Hedefime ulaştığım için mutluyum. Babamı gururlandığım için ayriyeten mutluyum" dedi. İdealinde Hukuk Fakültesi olduğunu anlatan Gelni ,"Bu idealime ulaştım. Mutluluğumu tarif edemem” diye konuştu.
59 yaşındaki baba Kadir Gelni ise aç kalma pahasına 6 çocuğunu da okuttuğunu anlattı. Hukuk Fakültesi'ni kazanan oğlu Ferhat’ın yük arabasıyla yolcuların eşyalarını taşıdığını kaydeden baba Gelni, en büyük hayalinin çocuklarını topluma kazandırmak olduğunu belirterek, "Oğlum Ferhat’ın Hukuk Fakültesi'ni kazanması beni gerçekten çok mutlu etti” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181