Öne Çıkanlar bilim teknoloji alan değer bir hazine Edirne İl Genel Meclisi

Halil Öğretmen, öğrencileriyle hayata bağlandı

Van depreminde iki bacağını kaybeden öğretmen Konya'da öğrencileriyle hayata bağlandı.KONYA (İGFA) - Van'da 10 yıl önce meydana gelen depremde iki bacağını kaybeden Öğretmen Halil Öztemel, protez bacakla mesleğine devam ediyor.

Malulen emekli olmayı reddedip memleketi Konya'da kendisinin de öğrenim gördüğü Şakir Ersoy Ortaokulunda görevine devam eden Öztemel, "Okulda öğrencilerle bir arada olmak, bu havayı teneffüs etmek, öğrencilere bir şeyler anlatabilmek, öğrettiğimin dönüşünü alabilmek, öğrencinin gözündeki ışığı görebilmek, bir şeyler öğrenme açlığını fark etmek, öğretebildiğimi görmek beni mutlu ediyor." dedi.

Yaşadığı zorlukların üstesinden okulu ve öğrencileriyle geldiğini söyleyen Öztemel, "Kolay değil, insan bir tırnağını kaybetse hüzünlenir. Benim iki bacağım yok. Demek ki Rabb'im herkese kaldırabileceği bir yük yüklüyor. Ama mesleğim, okulum ve öğrencilerim beni tekrar hayata bağladı diyebilirim. Ailemin de çok büyük desteği oldu. Orada ben birçok arkadaşımı kaybettim. Oradan sağ çıkamayanlardan biri de ben olabilirdim, diye düşünerek hayata daha da pozitif yaklaştım. Yaşadığım zorluklar bana zaman zaman sıkıntı verse de arkadaşlarım ve etrafımdaki insanlar, hiçbir zaman bir şeylerin eksikliğini hissettirmediler" diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181