Öne Çıkanlar bilim teknoloji Göçmen Balıkesir Ahmet Kırman

Bursa Nilüfer Belediyesi, kırsal bölgeye interneti ulaştırıyor

Nilüfer Belediyesi, çocuk ve gençlerin eğitim hayatına katkı sağlamak için kırsal
nitelikli 13 mahallesini internet altyapısına kavuşturarak, bölge halkına sınırsız ve ücretsiz internet ulaştırdı. BURSA(İGFA)- Nilüfer Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Konaklı, Karacaoba, Yaylacık, Büyükbalıklı, Güngören, Gökçe, Çaylı, Badırga, Fadıllı, Unçukuru, Dağyenice, Ayvaköy ve Tahtalı mahallelerindeki çocukların eğitimine katkı sağlamak için internet hizmeti gerçekleştirdi.

Kırsal kesime yapılan internet çalışmasıyla ilgili konuşan Başkan Erdem, “Hatırlanacağı gibi pandemide uzaktan eğitim sürecinde interneti, bilgisayarı olmayan kırsaldaki çocuklar için 2 mahallede bilgisayar sınıfları oluşturarak sınırsız ve ücretsiz internet olanağı sağlamıştık. Öğrenciler, burada hem uzaktan eğitimlerini kesintisiz sürdürdü, hem de ihtiyaç duydukları araştırmaları yapabildiler. Kırsaldaki çocuk için bu olanak dünyaya açılan bir kapı niteliğinde.

Günümüz koşullarında çocuk ve gençlerin dünya ile kuracağı bağ için internet çok önemli bir araç. Kırsaldaki çocuklarımızı bu olanaktan mahrum bırakamayız. Eğitimde fırsat eşitliği için, çocuk ve gençlerimizi geleceğe hazırlamak için, özellikle eğitim hayatlarına katkıda bulunmak için bu adımları atıyoruz. Kırsal mahallelerde yaşayan öğrencilere ücretsiz internet olanağı sağlamak bizim seçim vaadlerimizden biriydi. Bu nedenle ilk etapta 13 mahallemizde kablosuz internet istasyonları kurduk. Hedefimiz bu uygulamayı 24 mahalleye yaygınlaştırmak” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181