Öne Çıkanlar Tekirdağ İnşaat şantiyesi İzmir Fatma Durmaz TOKKDER

Bursa Osmangazi’de broşürlü bilgilendirme

BURSA (İGFA) - Osmangazi Belediyesi, kurban alım-satım ve kesim yerleri ile sonrasında dikkat edilmesi gereken hususlarda vatandaşlar, el broşürü ile bilgilendiriliyor.

Veysel Karani Mahallesi’nde 60 bin metrekare alan üzerine Türkiye’nin en modern ‘Hijyenik Kurban Kesim ve Satış Yeri’ni inşa ederek geçtiğimiz yıl hizmete açan Osmangazi Belediyesi, vatandaşlarını kurban ibadetlerini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Hijyenik Kurban Kesim ve Satış Tesisi’nin yoğun talep gördüğünü ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Her anlamda örnek tesisimizde bu yıl özellikle büyük baş hayvan satışı için ilave padoklar inşa ettik. 5 bin küçükbaş, 3 bin de büyükbaş olmak üzere toplam 8 bin hayvan kapasitesine sahip bu tesisimiz dışında, 11 bin büyük ve küçükbaş hayvan kapasitesine sahip Geçit Mahallesi’ndeki alanda da kurban satışları devam ediyor” dedi.

Başkan Dündar, Kurban Bayramı öncesi yapılacak alışveriş ve kurban kesim yerleri ile kurbanlık alışverişinde dikkat edilmesi gereken hususlar konusunda vatandaşları bilgilendirdiklerini belirtti. Dündar, çevre kirliği ve kötü görüntüye sebep olmamak için vatandaşlarımızdan belirlenen noktalar dışında kurban kesmemelerini istedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181