Öne Çıkanlar Tekirdağ İnşaat şantiyesi İzmir Fatma Durmaz TOKKDER

Gemlik’te Kastamonu rüzgarı

Gemlik programına dernek binasını ziyaret ederek başlayan Genel Başkan İsmail Tiftik, Gemlik Kastamonulular Dernek Başkanı Cafer Çevik ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı. Daha sonra esnaf ziyaretlerine başlayan Tiftik, yoğun programına günün geç saatlerine kadar devam ettiğini söyledi.

Gemlik’in kendilerinin göz bebeği olduğunu dile getiren İsmail Tiftik, “Bursa’nın 17 ilçesinde derneklerimiz ve temsilciliklerimiz var. Pandemi nedeniyle ara verdiğimiz ziyaretlerimize tekrar kaldığımız yerden devam ediyoruz. Gemlik’te 3 binen yakın Kastamonulu hemşerimiz yaşıyor. Biz Kastamonulular yaşadığımız şehrin huzuruna, güvenine, ekonomisine, istihdamına katma değer sağlıyoruz. “İki Şehir, Tek Yürek” sloganı ile iki şehir arasında barış ve kardeşlik köprüsü kuruyoruz. 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanını taşıyoruz” dedi.2009 yılında derneği kurduklarında federasyon kurmak, Kastamonu Evi yapmak ve Kastamonu Günleri düzenlemek gibi 3 ana hedef belirlediklerini kaydeden Başkan Tiftik, “Kastamonu Valiliği, Belediye Başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, esnaf odaları, üniversite, kaymakamlıkları, ilçe belediye başkanlıkları, işadamlarımız ile hedefimizi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

Esnaf ziyaretlerinden sonra hemşerileriyle vedalaşan Tiftik; Gemlik’in ardından diğer ilçeleri de ziyaret edeceklerini ve zor günlerde dayanışma ruhunu yaşatmaya çalışacaklarını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181