Öne Çıkanlar Şişme Bot Binali Yıldırım emekli Yavuz Karan FETÖ

İYİ Parti Kayseri'den sokak turları
Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)İYİ Parti Kayseri'de Kocasinan teşkilatının üyeleri ve yöneticileri, Büyükşehir Belediye Meclisi İyi Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel ile birlikte çarşı çarşı,sokak sokak geziyor. İYİ Partililer bu kez de Argıncık semt pazarındaydı. Pazarı gezen İYİ Partililer esnafı ve vatandaşı dinledi. Esnaf tarım maaliyetlerinin artması nedeniyle ürün fiyatlarında şişmeler olduğunu ve tezgahlarına ürün koymakta zorlandıklarını dile getirdiler. Pazar esnafı Argıncık semt pazarının fiziki durumundan da dert yandılar. Bazı pazar esnafı ise pazar yerindeki işgaliye bedellerinden dolayı belediyelerle icralık olduğunu dile getirdiler. Pazarda ailesi ile birlikte tatilini geçiren küçük pazarcı çocuk ise pazar yerindeki çukurlardan dert yandı.Pazarı gezen bir çocuğun ise çukura takılarak düştüğünü ve ayağının kırıldığını belirten küçük pazarcı, çukurları kendi imkanları ile kapattıklarını söyledi. Küçük pazarcı kocasinan belediyesine pazarın düzenlenmesi çağrısında bulundu.

VATANDAŞI DİNLİYORUZ

Pazar esnafını ve vatandaşları dinleyen Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Kazım Yücel,hem pazarcının hem de vatandaşın dert yandığını söyledi. Yücel, "İyi parti olarak vatandaşı ve esnafı yerinde dinlemeye devam ediyoruz. İyi Parti Kocasinan İlçe teşkilatı olarak bugün Argıncık Semt Pazarına geldik hem pazar esnafını hem  vatandaşı dinledik. Esnafımız da vatandaşlarımızda hallerinden memnun değil. Tarımdaki girdi maaliyetlerinin yükselmesi nedeniyle ürün fiyatları inanılmaz bir şekilde artmış durumda. Pazara gelen vatandaşımız her şeyden yarım almak zorunda kalıyor. Vatandaş cebini düşünüp harcama yapmayınca esnaf da para kazanamıyor. Doğal olarak harcama yapılmayınca satışlar düşüyor. Bu durumdan pazarcı muzdarip, vatandaş ise neredeyse kuru ekmekle günü geçirmenin derdinde" dedi.

VATANDAŞ KURU EKMEKLE GÜNÜNÜ GEÇİRİYORYücel "Pazar yerinin fiziki şartları da günümüze yakışmıyor. İnsanlarin alışveriş için geldiği pazar yerinde çukurlardan geçilmiyo. Küçük kardeşimin ifade ettiği gibi ayağını kıranlar bile olmuş. Yine pazar yerinin işgaliye bedelini ödeyemeyenler hacizle karşı karşıya kalmışlar. Pazar yerinin hem fiziki şartlarının iyileştirilmesi hem de pazar esnafının sıkıntılarının bir an önce çözülmesi gerekir" şeklinde konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181