Öne Çıkanlar bilim teknoloji Göçmen Balıkesir Ahmet Kırman

İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, yabancı konuklarla ilgilendi

Erasmus Projesi Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında İzmit'e gelen yabancı konular, Başkan Hürriyet eşliğinde kent turu yaptı. İZMİT(İGFA)-  İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Şehit Polis Volkan Şabaz İlkokulu tarafından Erasmus Programı Stratejik Ortaklık Projesi adı altında yabancı konuklarını ağırladı. 

Erasmus programı kapsamında İzmit'e gelen 5 ayrı 14 yabancı okul müdürü ve öğretmene, Türk Kahvesi ve pişmaniye ikram edildi. Tarihi Kentler Birliği ödülü alan Atatürk Evi'ni gezen misafirler hayran kaldıklarını dile getirdiler. 

Yabancı konuklarını ağırlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet; “Biz projelerde her zaman dayanışmaya, destek vermeye hazırız. Biz bu tür projeleri çok önemsiyoruz. Eğitim tabanlı projeler bizler için çok önemli. Bu anlamda ülkeler arasındaki dayanışma sadece okullar üzerinde değil belediyeler arasında da yapılabilir.  İzmit Belediyesi olarak buradaki konuklarımızın kendi yaşadıkları ülkelerde beraberce projeler üretebiliriz. Buna da her zaman açığız” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181