Öne Çıkanlar bilim teknoloji Göçmen Balıkesir Ahmet Kırman

İzmit'in üreticilerine 'adil üretici' unvanı

KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediyesinin yerel ekonomik kalkınmayı hedefe alarak Good4Trust işbirliğinde hayata geçirdiği İzmit Çarşısı, bir yandan hızla büyümeye ve gelişmeye devam ederken bir yandan da üreticileri de adil üretime teşvik ediyor.

Şeffaf tedarik zinciri, çevreye duyarlı materyal kullanımı ve kadın istihdamı sağlama gibi önemli kriterleri yerine getiren üreticiler, alanında uzman kişilerden oluşan konsey üyeleri tarafından değerlendirilerek Adil Üretici unvanı alıyor. Bu konuda çalışmalar yapan ve kriterleri kısmi olarak tamamlamış üreticilere ise Azimli Üretici unvanı veriliyor.

ADİL ÜRETİCİLER BELLİ OLDU

Uzun süren konsey değerlendirmeleri sonucunda, İzmit Çarşısı üreticilerinden YD Yaşam Dostu ve Lavandenur ‘Adil Üretici’ oldu. Ata tohumlarından elde ettiği buğdayları taş değirmende öğüterek çeşitli unlar üreten ve bu unlardan yaptığı katkısız ekmek ve erişte gibi mamulleri tüketicilere sunan, Mehmet Tevfik Kerkeser ve Mahir Aras’ın birlikte yürüttüğü YD Yaşam Dostu, Adil Üretici unvanı aldı. Genç kadın çiftçi Ayşenur Duysak ise İzmit Gedikli Köyü’nde kendi lavanta bahçesinden hasat ettiği lavantaları, ürün haline getirerek tüketicilere sunması nedeniyle Lavandenur markası ile Adil Üretici olmaya hak kazandı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181