Öne Çıkanlar İnşaat şantiyesi TOKKDER İzmir Fatma Durmaz uyuşturucu

Malatya’da ‘İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetimi’ belgelendi

MALATYA (İGFA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi'ne takdim edilen İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi dolayısıyla düzenlenen törende konuşan Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Malatya İl Başkanı Eraslan Yılmaz, Büyükşehir'i tebrik etti.

Daha önce Kalite Yönetim Sistemleri kapsamında TS ISO EN 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS ISO EN 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, TS ISO EN 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gibi alanlarda hizmetleri belediye olarak sürdürdüklerini belirten Yılmaz, "Şu anda da İş Sürekliliği yine uluslararası bir standardımız, Risk Yönetimi ve Enerji eğitimi ile ilgili çalışmalar tamamlandı. Onlarla ilgili uygulamalar yapıldı, belgelendirme süreçleri başlayacak. Bu söylediğim sistemlerden en önemlisi enerji yönetim sistemidir. 2023 yılında yönetmelik olarak belge alma zorunluluğu olarak gündeme geldi. Çalışkan bir ekibimiz var. Kendi emekleri ile bu duruma getirdiler. Ben buna öncülük ettikleri için başta başkanımıza ve ekibimize teşekkür ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, törendeki konuşmasında TSE belgelerinin gelişen dünya çerçevesi içerisinde artık her hizmetin bir standardının olması gerektiğini belirtti. Başkan Gürkan, personellerin bu konuda bilinçlendirilmesine yönelik eğitimlerin düzenlenmesi, çalışma ortamına ilişkin risklerin hesaplanması ve bu risklerin kısa sürede giderilmesi, kişisel koruyucu ve donanımların eksiksiz olarak temini noktasında büyük bir hassasiyet gösterdiklerini söyledi.

Gürkan ayrıca, 2021 yılı içerisinde TS ISO EN 50001 Enerji Yönetim Sistemi kurulum çalışmalarına başladıklarını duyurdu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181