Öne Çıkanlar Halk Eğitim Müdürü Özge Yalçın Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı EDİRNE Gökçe Ok izmit

Malatya’da sokak sağlıklaştırmaları Kuyumcular’dan başlıyor

MALATYA (İGFA) - Malatya genelinde kent estetiğini korumak ve daha yaşanılabilir bir şehir oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekliyor.

Özellikle Malatya merkezinde vatandaşların sıklıkla kullandığı alanlarda kent estetiği açısından güzel alanlar oluşturulması noktasında cephe ve sokak sağlıklaştırma çalışmaları başladı.

Konuyla ilgili olarak Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında ziyaret eden Kuyumcular Odası Başkanı Murat Özhüsrev ve yönetim kurulu üyeleri, yapılacak olan çalışmadan dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür etti.

Yapılacak olan çalışmalarda esnafların da görüş ve fikirlerini alarak işe başlanıldığını söyleyen Başkan Gürkan ise,  yapılan başlangıcın Malatya açısından önemli olduğunu kaydederek, "Başlangıçta sistemi doğru kurgularsak yani tabelasından, cephe giydirmelerinden, görsel görüntü itibariyle düzgün bir sonuç elde edersek bu sonuçla birlikte Kışla Caddesi'nin, Fuzuli Caddesi'nin, Emeksiz Caddesi'nin tematik yapılarına uygun bir şekilde cephe giydirme sürecini başlatacağız. Malatya’yı marka anlamında marka bir il, hafızasını ve belleğini koruma anlamında da öne çıkan kimlikli bir hüviyetine getirmek gibi bir sorumluluğumuz var. Cephe giydirme dediğimiz sokak ve cadde sağlıklaştırılması noktasında da örnek bir formatı getirmemiz gerekiyor. Kuyumcu esnafımızla yaptığımız istişarelerde çalışmamızı ilk olarak kuyumcularımızın olduğu alanda başlatmamızın uygun olacağına karar verdik. Kuyumcu esnaflarımızda çalışmalar sırasında ilgili müellif firmaya gerekli desteği ve yardımı sağlayarak bölgeyi farklı bir hale getireceğiz. Daha sonrasında da bütüneentegre ederek diğer esnaflarımızın bulunduğu alanda da uygulamalarımızı yapacağız. Çalışmaların başta kuyumcu esnafımıza ve iş yeri sahiplerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181