Öne Çıkanlar Halk Eğitim Müdürü Özge Yalçın Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı Gökçe Ok EDİRNE izmit

Manisa Kula’da hayvan üreticilerine gölet desteği

MANİSA (İGFA) - Kırsal kalkınmayı desteklemek ve üreticilere yönelik projeleriyle her alanda çiftçinin yanında yer alan Manisa Büyükşehir Belediyesi, mahalle muhtarı ve vatandaşlardan gelen talep üzerine, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Kula ilçesine bağlı Çarıkballı Mahallesi’nde yeni hayvan içme suyu göleti yapım çalışmalarına başladı.

Mahallede bulunan besi hayvanlarının yanında, yaban hayvanlarının da faydalanacağı gölette çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, her alanda üreticilerin yanında olduklarını belirterek, "Hayvan içme suyu göletleri çalışmalarımız da hayvancılığın yaygın olduğu ilçelerimizde kararlılıkla sürüyor. Bu kapsamda Kula ilçemiz Çarıkballı Mahallesi’nde yeni gölet yapım çalışmalarına başladık. Merada otlayan besi hayvanlarının ve yaban hayvanlarının özellikle yaz aylarında daha da ihtiyaç duyduğu temiz su kaynağını bu göletler vasıtasıyla sağlamış oluyoruz. Üreticimize desteklerimiz devam edecek” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181