Öne Çıkanlar Osman Arslan trafik sigortası Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Hyundai Assan süt

Ali Babacan’dan Isparta’da çiftçiye müjde

ISPARTA (İGFA) - Vatandaşın gündeminde yine zamlar vardı. 3 ayda yüzde 50’den fazla zam geldiğini belirten bir çiftçi 3 ayda ne oldu da fiyatlar bu kadar yükseldi diyerek derdini Babacan ile paylaştı.

Çiftçi, ‘’Pazarın haline bakın. 1 liraya üretiyoruz ama alamıyoruz. 3 ay içinde 140 TL’ye aldığımız gübre 340 TL oldu. 3 ayda ne oldu da bu fiyatlar bu kadar yükseldi? Üretici biterse bu ülke biter anlamıyorlar. Seçimden korkuyorlar.’’ dedi.

Çiftçinin derdini paylaşan DEVA Partisi Ali Babacan ise, ‘’Tarımsal üretimde sorun çok büyük. Gübre ikiye katladı, ilaç ikiye katladı. Biz problemlerin hepsini biliyoruz. Ardahan, Adana, Mersin, Konya  her yere gittik. Sorunları biliyoruz ancak çözüm için seçim gerek. Seçimden korkuyorlar bunu da biliyoruz ama er ya da geç gelecek. Bizim çözümlerimiz hazır. Gübrenin parasının yarısını ödeyeceğiz. Mazottaki ÖTV’yi aynen iade edeceğiz.’’ dedi.

‘’ÇİFTÇİNİN HALİNİ HERKESE TOZPEMBE GÖSTERİYORLAR AMA ÖYLE DEĞİL’’

Bir başka çiftçi ise yüzlerinin gülmediğinden şikâyet ederek, ‘’Çiftçiler gülmüyor. Herkese halimizi tozpembe gösteriyorlar ama öyle değil. Yüzümüz gülmüyor. Halimiz çok kötü’’ dedi. Babacan ise ‘’56 maddede tarımla ilgili neler yapacağımızı açıkladık. Eksiğimiz varsa söyleyin seçime kadar vakit var tamamlarız. Seçimden sonra ise ilk 90 ve 360 günde neler yapacağımızı planladık. Size verdiğimiz kâğıtta hepsi yazıyor. Varsa eksiğimiz söyleyin hemen tamamlarız.’’ dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181