Öne Çıkanlar mali destek Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi darbe girişimi teleferik İsrafil Şen

Bursa'da elektriği kesik aileye CHP'lilerden ziyaret

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, elektriği kesik AK Partili aileyi ziyaret ettiBURSA (İGFA) - CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa'da fatura borcu nedeniyle evinde elektrik olmayan aileyi ziyaret etti.

Beraberindeki İl Başkan Yardımcısı Cahit Korkut ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şahin Sevinç ile birlikte evinde dört aydır elektrik olmayan ve iki çocuğuyla birlikte Yıldırım ilçesi Ulus Mahallesi’nde yaşayan Erdal Kaya'yı ziyaret eden Karaca, "Elektrik faturaları her ay kâbusa döndü. Getirdikleri tarifeyle yüzde 130'luk cumhuriyet tarihinde görülmeyen bir artış oldu. Artık faturalar ödenemiyor. Aileler her ay kâbus yaşıyor. Bu durumda işte gördüğümüz insanlık dramındayız" dedi.

Evine aldığı koltukların bedelini ödeyemeyince icra takibine uğrayan ve 3 ay tazyik hapsine mahkum edilen Kaya, bu sıkıntıların ardından tekstil şirketlerine fason iş yaptığı sanayi tipi iki ütüye de el konunca büyük sıkıntı yaşadı. Su ve doğalgaz faturalarının yanı sıra elektrik faturalarını da ödeyemeyen ailenin evi elektrikler de kesilince karanlığa gömüldü. Elektrik, su ve doğalgaz faturalarıyla boğuşan ve AKP üyesi olduğunu belirten Kaya, "Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Yıldırım Teşkilatında 2014'de iki dönem aktif üyeliğim var benim. Çok pişmanım, yaptığım günden beri. Kızıma sütü 6 liraya alırken, bir ayda 12 lira oldu. Bezini 23 liraya alırken 3 ayda 83 lira oldu. Ben bu evi nasıl geçindiririm?" dedi.

Evde fason iş yaparak günde 50 lira kazanç elde edebilen aile, bu parayla ayakta kalmaya çalışıyor.

İki çocuğu ve eşiyle birlikte yaşadığı evinde elektriği aylardır kesik olan Erdal Kaya, sadece elektrik borcu olmadığını doğalgaz ve Buski faturasından da icralık olduğunu kaydetti. "Şu anda 12 bin lira bir fatura var" diyen Kaya, "Pandemi döneminde bin lira yardım ettiler ama ayrıyeten 3 ay üst üste bin 200, bin 200, bin 300 lira fatura gönderdi bana BUSKİ. İki kişiydim o zamanlar, 2 kişi yaşıyoruz, ben ve hanım. Yani kişi bin200 lira nasıl bir ayda fatura geliyor, onu da anlayamadım, ödeyemedim, hiçbir şeyi ödeyemedim, yapamadım. Doğalgazı kesmeye cuma günü geldi buraya, ben kapıdan geri çevirdim, polisle geleceğim dedi, tesisatı sökeceğim. Dedim sen polise gelsen ben intihar ederim dedim. Doğalgaz müşteri hizmetlerini arıyorum bizim yapabileceğimiz bir şey yok, saat sökülecek dedi. Gittim evimde kızımın ikinci el tableti vardı. onu sattım, gittim oradan borç aldım, onu yaptım, faturası duruyor, onu borç alarak ödedim ama bunu ödeyemedim. Şu an yapacağım hiçbir şey yok. Hiç yok” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner266

banner263