Öne Çıkanlar Deprem trafik yaralı seçim polis
banner246

DEVA yeni eylem planını Bursa'dan açıkladı... Tepeden inmeci olmayacağız!

DEVA Partisi 'Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planı'nı Genel Başkanı Ali Babacan ve Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin’in sunumuyla lansmanını Bursa'dan gerçekleştirdi. Hiçbir zaman tepeden inmeci olmayacaklarının altını çizen Babacan, yerel yönetimlerde iştah veren tüm yağma sofralarını toplayacaklarını söyledi.BURSA (İGFA) - Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi, iktidarının ilk 90 ve 360 gününde ekonomi, tarım, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem, dijitalleşme ve kadın hakları gibi pek çok alanda gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği çalışmaları kamuoyuyla paylaştığı eylem planlarından en yenisinin lansmanını Bursa’daki Sadabad Sarayı’nda gerçekleştirdi.

101 maddelik ‘Yerel Yönetimler ve Şehircilik Eylem Planı’; insan ve çevre odaklı, afetlere dirençli, demokratik yönetimi tüm çıkar gruplarından temizlenmiş, katılımcı ve akılcı anlayışla, yerinden yönetilen eşitlikçi ve yeşil şehirler hedefiyle hazırlandı.

"TEPEDEN İNMECE OLMAYACAĞIZ"

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İçişleri Bakanı'nın görevden almalarını tarihe karıştıracaklarını belirterek, "Milletin iradesini gasp eden uygulamaları ortadan kaldıracağız. Bu anlayışla imar planları yapılırken Cem Evleri'ne mekan parsel ayrılmasını da mutlaka sağlayacağız. E-devlet üzerinden oylamalarını sağlayarak işi yapmadan önce mahallede oturanlara sorarak yapacağız. Hiç bir zaman tepeden inmece olmayacağız" dedi.

"TÜM YAĞMA SOFRALARINI TOPLAYACAĞIZ"

Yerel yönetimlerin haksız kazanca çıkan yol olarak görüldüğünü ifade eden Babacan, "Yerel yönetimler bu ülkemizin kanayan yaralarından birisi.  Tevfik Fikret'in tabiriyle iştah veren tüm yağma sofralarını toplayacağız. Belediye kelimesi duyduğunda gözünde hemen dolar işareti olan insanları belediyenin kapısından içeriye sokmayacağız" diye konuştu.

https://youtu.be/mHYER9SEH68

YILDIZ ŞEHİRLER UYGULAMASI...

Yıldız şehirler uygulamasına başlayacaklarının altını çizen DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, vatandaşların şehirlerdeki hayat kalitesini de artıracaklarını, caydırıcı yaptırımlar uygulayacaklarını kaydetti. Başıboş sokak hayvanlarının süreli hayvan barınma alanlarını yeniden düzenleyeceklerini kaydeden Babacan, mutlu insanların şehirlerini yeniden oluşturacaklarını söyledi.

Genel Başkan Ali Babacan'ın konuşması sonrasında DEVA Partisi Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin, 101 maddelik planın detaylarını paylaştı.

"KENTSEL YENİLENME BAŞLAYACAK"

Kentsel dönüşüm yerine 'kentsel yenilenme'yi tercih ettiklerini ifade eden Candan Karlıtekin kendine yeten semt yapısını eylem planında yer verdiklerini söyledi. Taşıma suya para ödeme devrini kapatarak, yolları çamurdan kurtaracaklarını kaydeden Karlıtekin, şehirleri 10 yıl içinde yeni baştan doğacağını söyledi.

Şehirlerde yenilenebilir enerji üretimini organize edeceklerini belirten Karlıtekin, parklar ve ortak alanlardan Wi-Fi olacak dijital yolları yaygınlaştıracaklarını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner207

banner146

banner208

banner258