banner259
Öne Çıkanlar dava bilim operasyon Tekirdağ proje
banner246

2023 UNESCO Kış Okulu Uludağ'da olacak

Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan, UNESCO Milli Komisyonu, 2023 Kış Okulu’nun Uludağ’da yapılması konusunda girişimlerde bulunacağını duyurdu.BURSA (İGFA) - Geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleştirdiği olağan genel kurulda güven tazeleyen Bursa UNESCO Derneği Başkanı İlker Özaslan ve yönetim kurulu Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret etti.

Ziyarette İlker Özaslan Bursa’nın Unesco değerlerinin korunması ve UNESCO değerlerinin dünyaya duyurulması yönünde yaptıkları çalışmalar ve destekleri için Alinur Aktaş’a teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Dış İlişkiler Dairesi Başkanı Abdülkerim Baştürk’ün de yer aldığı ziyarette, çeşitli projelerdeki işbirlikleri görüşüldü.

İş birliklerin başında Haziran ayında Almanya'da bulunan kardeş şehir Kulmbach Belediye Başkanı ve eşinin de katılacağı etkinliklerin planlanması geldiğini ifade dernek yöneticileri, ayrıca Kulmbach UNESCO Derneği başkanı ve dernek üyeleri ile Tophane Meslek Lisesi'nin kardeş okulu  Hans Wildorf okulundan 3 Öğretmenin katılacağı programda çeşitli geziler yanında, bir de fotoğraf sergisi düzenleneceğini açıkladı.

UNESCO Türkiye Millî Komisyonu ve Somut Olmayan Kültürel Miras Enstitüsü Derneği işbirliği ile yapılan UNESCO Genel Direktörlüğünce Somut Olmayan Kültürel Miras temalı Kış Okulu’nun 2023 Mart ayında Uludağ'da gerçekleştirilmesi için girişimlerde bulunulacağını kaydedilen ziyarette, Bursa Unesco Derneği Başkanı İlker Özaslan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı derneğin onursal üyesi olarak görmek istediklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, bu şehrin insanına şehrin ekonomisine, faydasına gördüğümüz ne varsa destek olmaktan ayrı memnuniyet duyduklarını belirterek ,"Bu amaçla gerçekleşecek işbirliklerimiz konusundaki çalışmaları da ilgili arkadaşlarım zaten takip ediyorlar. Bu yönde  destekçi olmaya devam edeceğiz" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner207

banner146

banner208

banner258