Öne Çıkanlar Düşük Karbon Kahramanı Ödülü Necmeddin Kuyucu Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı Hamas İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

Batan göçmen teknesinde 8 kişi kayıp!

ANKARA (İGFA) - Milli Savunma Bakanlığı, Kaş'ın 161 mil güneybatısında 45 kişinin bulunduğu bir teknenin battığı bölgede arama kurtarma faaliyetinin tamamlandığını duyurdu.

Kerpe Adası’nın yaklaşık 60 mil güneyinde, içerisinde 45 düzensiz göçmenin bulunduğu bir teknenin batmakta olduğu bilgisi üzerine TCG GELİBOLU ve TCG GÖKOVA fırkateynleri ile ivedilikle olay yerine intikal edildiğini belirten Milli Savunma Bakanlığı, söz konusu bölgenin “arama kurtarma sahası” ilan edilerek çalışmalara başlandığını hatırlattı.

Denizcilere ilanlar yayınlanarak sahada bulunan ticari gemilere arama sektörleri tahsis edildiği kaydedilen açıkalmada, Deniz Kuvvetleri'ne ait 2 fırkateyn ve 1 deniz karakol uçağı ile olumsuz deniz ve hava şartlarına rağmen arama-kurtarma faaliyetlerinin gerçekleştirildiği belirtildi.

Bakanlıktan yapılan son açıklamaya göre, batan göçmen gemisinin arama-kurtarma çalışmalarının tamamlandığını duyurdu. 45 göçmenden 37'si kurtarılırken, 8 kişiye ise ulaşılamadı.

https://twitter.com/tcsavunma/status/1418648760725479433

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner221

banner146

banner182

banner76

banner181