Öne Çıkanlar İnegöl abdullah kocamaz SANKO Holding Bando ve Ciğer Festivali Süleyman Girgin

Muğla'nın Bodrum ve Fethiye ilçesinde kanalizasyon çalışmaları devam ediyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi kendisine bağlı Bodrum ve Fethiye ilçelerinde kanalizasyon çalışmalarına devam ediyor. MUĞLA(İGFA)- Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarından olan Bodrum'da 160 kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattının yüzde 48'ine denk gelen 75 kilometresi tamamlandı.  Bunun yanında Bodrum Turgutreis Kanalizasyon hattında 42 bin 200 m2 sıcak asfalt ve parke kaplaması, 465 adet parsel bacası, bin 870 adet muayene bacası imalatı tamamlandı.

Büyükşehir Belediye ekipleri, proje kapsamında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahallelerini kanalizasyon hattına kavuşturacak. Fethiye’de başlatılan 121 kilometrelik Hisarönü-Ovacık projesinde ise yüzde 67’lik kısmı olan 88 kilometrelik kanalizasyon hattını tamamladı.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Fethiye'ye yapılacak olan kanalizasyona 62 Milyon TL  yatırım yapıldı. Hisarönü-Ovacık kanalizasyon hattında 88 kilometre şebeke imalatının yanı sıra proje kapsamında 3 adet atık su terfi istasyonunun 2’si, 3 bin 841 adet parsel baca imalatının 2 bin 17 adedi tamamlandı. Ayrıca 3 bin 600 metre içme suyu imalatı tamamlandı. Bu çalışma ile de Hisarönü-Ovacık bölgesinin alt yapı sorunu ortadan kalkmış olacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner266

banner263