Öne Çıkanlar Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz mahsur kalan hazırlıkları Chatham House - Koç Holding Yuvarlak Masa Toplantısı yeni mezun
banner245

Avrupa’daki şoför krizi tedariği etkiliyor

Salgın ile beraber sıfır araçlardaki stok problemi çığ gibi büyüyor. Çip ve hammadde krizi sebebi ile sıfır araç üretimi oldukça yavaşlamış durumda. Şoförlerin e-ticarete geçişi tedarik zincirinde risk faktörü oluşturuyor. İSTANBUL (İGFA) - Avrupa’daki şoför krizi tedarik probleminin oluşmasına neden oluyor.

Şoförlük mesleği desteklenmediği müddetçe her sektörde aksamalar hatta durmalar meydana geleceğini belirten Motor AŞİN CEO’su Saim Aşçı, "Şu anda Avrupa’da yaşanan şoför krizinin yakın gelecekte ülkemizde de görülme ihtimali var. Öyle ki, hızlı gelişim gösteren e-ticaret sektörüne doğru çok ciddi bir geçiş söz konusu. Şoförler daha iyi şartlarda çalışmak adına e-ticaret platformlarında kurye olmayı tercih ediyor. Bu durumun gelecekte yedek parça ve otomotiv satış sonrası pazarına yansıması, otomotiv sektöründeki tedarik zincirini uzun vadede dar boğaza sokabilir” diye konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner211

banner76

banner181