Adapazarı'nda zabıtadan denetim

SAKARYA (AA) - Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde zabıta ekipleri denetim yaptı.

Adapazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, şehir merkezindeki denetimlerini sıklaştırdı.

Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, yaptığı açıklamada, kanunsuz satışa ve şehrin huzurunu korumaya yönelik denetimlerin devam edeceğini vurguladı.

Ortak çalışma için Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden Işıksu, "Birlikte çalışmanın başarılı olacağına inancımız var. Haksız rekabete yol açan ve şehrimizin huzur ve düzenini suistimal edecek gürültü ve görüntü kirliliği başta olmak üzere, mevzuata uygun olmayan faaliyetlerde bulunan, kaldırım işgali ya da kanuna aykırı satış yapan iş yerlerine, seyyar satıcılara yönelik denetimlerimiz devam ediyor. Tespit edilen noktalarda gerekli yasal işlemler uygulanıyor." ifadelerini kullandı.

Işıksu, esnafa bu konuda önemli görevler düştüğünü belirterek, "Adapazarımızı çok seviyoruz. Hemşehrilerimizin yaşamını kolaylaştırmak için sorumluluklarımızın bilincinde olarak şehrimize sahip çıkmalı ve yasalara uygun ticari faaliyetlerde bulunmaya devam etmeliyiz." değerlendirmesinde bulundu.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner146

banner182

banner76

banner181